Pravda.sk

Janko Francisci:
Ideál cností, krásavec oddaný národu
Grilovacie triky:
Ako na rybacinu, kedy soliť, čím koreniť?
Streda 2. 9. 2015
Meniny má Linda
Počasie
Západné Slovensko O 28 °C
Na východe Ukrajiny stíchli zbrane. Vydrží prímerie?
Na východe Ukrajiny stíchli zbrane. Vydrží prímerie?

Ticho pred ďalšou búrkou? Alebo azda náznak toho, že by pokoj zbraní mohol vydržať aj dlhšie? Kyjev a východoukrajinskí separatisti podporovaní Ruskom súhlasili s tým, že od 1. septembra nebudú na seba útočiť.

Časť nebankoviek chce požičiavať bez licencie nebankovky, pôžičky

Podľa názoru Národnej banky Slovenska nebankové spoločnosti bez licencie nemôžu požičiavať peniaze od 1. septembra 2015. Nebankovky tvrdia iné.

Chaos v Budapešti: Odchodu sa dožadujú tisícky migrantov, bráni im polícia utečenci, Budapešť, stanica

Železničná stanica Keleti v Budapešti bola na niekoľko hodín zatvorená a ľudí vyzývali, aby budovu i všetky nástupiska opustili. Neskôr začali púšťať bežných cestujúcich, nie však migrantov.

Fico: Matovič by sa mal vzdať mandátu. Nepoškodil mne, ale Slovensku Robert Fico

Premiér Robert Fico vyzval lídra OĽaNO Igora Matoviča, aby sa vzdal mandátu za to, že ho obvinil, že si spolu s manželkou v Belize založil schránkovú firmu.

Polícia zastavila protestujúcich proti migrantom na ceste do Gabčíkova pochod, Gabčíkovo

Polícia účastníkov protestu proti utečencom, ktorí sa chceli presunúť z Trnavy do Gabčíkova, zastavila v obci Vrakúň a do Gabčíkova ich vôbec nevpustila.

Trpká chuť Dňa Ústavy ústava SR

PETER JAVŮREK: Keď už tú našu Ústavu SR po jej prijatí prenášali politici na hrudiach po Hrade, akoby to bol aspoň Chammurapiho zákonník, mohli by sme ju občas aj čítať.

Raritná diagnóza: Prekliatie albínov albín

Byť albínom v Európe znamená mať celoživotnú diagnózu, ktorú lekári nevedia vyliečiť. Byť albínom v Afrike je prekliatie. Rozsudok smrti pre rakovinu kože, ale aj zabíjanie pre čarodejnícke praktiky.

Slivkový lekvár (fotorecept) Slivkový lekvár (fotorecept)

Bola som ešte dieťa, keď som ostatnýkrát zažila varenie lekváru v kotli na dvore. Keďže naše deti a kamaráti milujú moje hájoše so slivkovým lekvárom, rozhodla som sa pripraviť si...

Ruka na spanie - v novom šate Ruka na spanie - v novom šate

Moja prvá ruka na spanie mala veľký úspech, tak som musela ušiť ešte jednu. Využijeme ju, keď pôjdeme do škôlky. Avšak trocha som ju vylepšila. Ušila som obliečku aj s vreckom a...

Aj pod Vihorlatom tečie Dunaj Aj pod Vihorlatom tečie Dunaj

Akoby bokom pozornosti vinárskeho Slovenska ležia jeho východoslovenské vinohrady. Tie, ktoré objavíme v Orechovej kúsok od päty dávno vyhasnutej sopky Vihorlat, poskytujú jedinečné...

Neónky, klenoty južnej Ameriky Neónky, klenoty južnej Ameriky

Jedna je málo, ale niekedy ich nestačí ani desať. Hovoríme o Neónke. Rybe, ktorá je celosvetovo na prvom mieste v predaji okrasných rýb.

balón, žeriavy
Letci Autor: SITA/AP, John Hart/Wisconsin State Journal via AP
Balaton, západ slnka, kúpanie
Miley Cyrus
utečenci, migranti, Sýrčania
svätec, hinduista, rituál
Západné Slovensko
dnes O 28 °C
zajtra Z 28 °C