Pravda.sk

Príbeh vinárskej rodiny:
Suchý vrch naučil Šebovcov pokore
Foto týždňa (27):
Pes fešák, zvedavý George, kone a ufóni
Utorok 7. 7. 2015
Meniny má Oliver
Počasie
Západné Slovensko J 38 °C
Festivalové leto s Pravdou
Albánec sa priznal k vražde dvoch Čechov albánsko, polícia, zatknutie, vrah

Albánski kriminalisti už dokázali zatknúť zabijaka, ktorý zastrelil českých dovolenkárov. Objasnenie vraždy bolo označené za prvoradú úlohu vyšetrovateľov.

Mestá počas horúčav polievajú ulice aj rosia vzduch počasie, kúpalisko, horúčavy, leto, kúpanie

Na extrémne vysoké letné teploty reagujú mestá mimoriadnymi opatreniami.

Česká tlač: Gréci by mali odísť z eurozóny značka, referendum, Grécko

Po referende, v ktorom grécki voliči odmietli podmienky veriteľov, by malo Grécko opustiť eurozónu, zhodli sa viacerí českí komentátori.

Sestry siahajú po kompetenciách lekárov zdravotná sestra, pacient

Sestry už dlhšie volajú po rozšírených kompetenciách. Majú vyššie vzdelanie ako v minulosti a robia aj niektoré výkony, ktoré patria do činnosti lekárov.

Krok do neznáma Grécko, referendum

PETER JAVŮREK: Šéf euroskupiny Jeroen Dijsselbloem označil výsledok gréckeho referenda za „poľutovaniahodný pre budúcnosť Grécka“.

Spev v plameňoch Jan Hus

DANIEL PASTIRČÁK: Pred šiestimi storočiami v srdci našej civilizácie zahorel Jan Hus. Oheň, ktorý ho napokon pohltil, si však v sebe nosil dávno.

Dotknúť sa minulosti, spojiť ju s dneškom Sventopulk (Emil Horváth) a Rastic (Robert Roth) v inscenácii Klimáčkovej hry Mojmír II. alebo Súmrak ríše.

Divadelný festival Dotyky a spojenia v Martine sa nenápadne prehupol do svojej druhej desaťročnice ako dobre zorganizovaný, premyslený a podnetný.

Ako prežiť leto v podkroví podkrovie

O bývaní v podkroví sníva mnoho ľudí. Nečudo, je to nevšedný priestor. Ibaže mnohí z tých, ktorí ho už ochutnali, takí nadšení nie sú. Môže za to teplo.

Suchý vrch naučil Šebovcov pokore Suchý vrch naučil Šebovcov pokore

Ak človek dokonale pozná pôdu, potom víno, ktoré z nej dopestuje, nemôže byť anonymné. V tomto francúzskom výroku je skryté tajomstvo vína s bohatým a jedinečným výrazom. Za svoje...

Plienková torta - trochu inak Plienková torta - trochu inak

Predtým som robila plienkovú tortu podľa klasického - základného postupu, ktorý je aj tu zverejnený. Takže toto môže slúžiť na obmenu postupu. Pre ďalšie inšpirácie. Mala to...

Koľko času zaberie akvárium? Koľko času zaberie akvárium?

Štyri steny, ktoré presne ohraničujú svet pod vodnou hladinou si vyžadujú vložený čas aj srdce. Je to ako s každým iným živým tvorom, ktorého sme sa rozhodli osvojiť a dať mu domov.

Santorini, selfie
Santorini Autor: Reuters, CATHAL MCNAUGHTON
Herec Richard Gere v Karlových Varoch.
Princ George
Rio, more, vlna, surf
kone, jazdec, Sabucedo
Západné Slovensko
dnes J 38 °C
zajtra O 35 °C