Pravda.sk

Veľký prehľad akcií k MDD:
Šašo Becko volá deti na hrad a všeličo iné
Prečítajte si:
Sedem najzdravších potravín sveta
Sobota 30. 5. 2015
Meniny má Ferdinand
Počasie
Západné Slovensko Z 24 °C
Najväčšiemu kúpeľnému mestu chýbajú IC vlaky Piešťany, vlak

Obyvatelia Piešťan sa dožadujú lepšieho vlakového spojenia so zvyškom Slovenska. Chýbajú im štátne IC vlaky a aj služby RegioJetu.

Vydržali desať dní driny. Chcú patriť k elitným vojakom armáda, vojaci, testy, šplh

Vydržať. To si 15 profesionálnych vojakov opakovalo uplynulé dní asi najčastejšie, aby prešli náročným sitom testov a dostali sa k slovenskej vojenskej elite.

Začiatok júna bude horúci, potom sa znova ochladí počasie, teplo, leto

I keď sa od pondelka začína leto, čaká nás skôr aprílové počasie. Začiatkom týždňa sa síce môžu teploty vyšplhať takmer na tropické hodnoty, ale potom opäť klesnú.

Práva LGBTI osôb: Slovensko nie je Írsko Írsko, referendum, manželstvá, LGBTI

Malá krajina s veľkým odkazom svetu o rovnosti. Reč je o Írsku. Krajine, kde sa tiež väčšina ľudí hlási ku katolíckej cirkvi, ale v referende odsúhlasili sobáše gejov a lesieb.

Na našich chrbtoch August 1968

PETER JAVŮREK: Proti prekrúcaniu histórie, aké si na margo invázie Varšavskej zmluvy v roku 1968 dovolila ruská televízia Rossija 1, sa musíme ohradiť.

Skalický trdelník je hitom v ďalekej Južnej Kórei trdelníky, Soul, Michal Dutko, Jiří Podhirna

Skalický trdelník sa dostal až do Soulu. Slovák a Čech sa v meste uchytili v biznise a vďaka nim sa kórejskí zákazníci dozvedajú viac o našich krajinách.

Nezmieriteľný Clint Eastwood Clint Eastwood

Herec, režisér, producent a skladateľ Clint Eastwood, legendárny hrdina No name z dolárovej trilógie od mága spagetti westernov Sergia Leoneho, oslávi 85 rokov.

Živnostníci si od júla priplatia daňové, priznanie, dane, odvody, peniaze

Samostatne zárobkovo činné osoby, ktoré dosiahli za rok 2014 príjem vyšší ako 4 944 eur , môžu od júla, respektíve od októbra zaplatiť vyššie odvody.

VAT
Vedci vraj objavili ďalší druh predchodcu človeka pračlovek, kosti, kostra

Vedci našli na území Etiópie časť lebky, ktorá vraj patrí do vývojového radu predchodcov dnešného človeka. Ide vraj o dosiaľ neznámy druh australopitekov.

Čas zrodu nových slovenských vinárskych rodov Čas zrodu nových slovenských vinárskych rodov

Obraz súčasného slovenského vinárstva sa rýchlo mení. Na pozadí vinohradníkov a vinárov, ktorí pritiahli pozornosť ľudí k vínu ako majstrovskému umeleckému výrobku, čo obohacuje...

Výherná kytica Výherná kytica

Asi kytica nie je úplne presný názov, ale je to taká milá kvetinka bez kvietkov ;) Bol to darček mladomanželom.. Tak snáď odštartovali spoločný život peknou výhrou ;) Tento návod...

Maturita 2015: Zvládli by ste test zo slovenského jazyka a literatúry? študenti, škola

Na slovenských školách sa začali maturitné skúšky. V polovici marca im predchádzali písomné testy. Jeden z nich - zo slovenčiny a literatúry, prinášame na Pravda.sk. Vyskúšajte, či by ste zmaturovali.

Ryba z akvária vás dokáže nakaziť Tuberkulózou. Ryba z akvária vás dokáže nakaziť Tuberkulózou.

Akvaristika je vcelku bezpečný koníček. Žiadne veľké alergie, venčenie, očkovania a iné radosti, ktoré prináša napríklad psík. Ale aj v tomto prípade musíme poznať isté riziká,...

Kišiňov, socha, Štefan Veľký, oblaky
Oblaky Autor: SITA/AP, Vadim Ghirda
tanec, Tanoura, Káhira
voda, kúpeľ, horúčava, india
Wyoming, medveď, mesto, dom
teplo, fontána, voda, Jeruzalem
Západné Slovensko
zajtra Z 24 °C
pozajtra O 27 °C