Pravda.sk

Už viete, komu dáte dve percentá dane?
Ak nie, Pravda vám pomôže zorientovať sa.
Príbehy stoličiek
na ktorých sa ohýbali dejiny
Sobota 18. 4. 2015
Meniny má Valér
Počasie
Západné Slovensko P 13 °C
Pustia vlkov do Berlína? Vladimir Putin, Noční vlci

Nebude to spanilá jazda. Ruských motorkárov, ktorí chcú triumfálne prejsť Berlínom, na vyše päťtisíc kilometrov dlhej trase nečakajú slávobrány.

Kongres SaS: Sulík zvažuje volebnú koalíciu s NOVA a OĽaNO Richard Sulík

Richard Sulík verí, že SaS sa dostane do parlamentu aj sama, ale napriek tomu uvažuje o volebnej koalícii so stranami NOVA a OĽaNO.

Sociológ: Strany si nechávajú pootvorené vrátka parlament, rokovanie, KDH

Aj keď súčasná kauza Váhostav vyzerá podľa sociológa Martina Slosiarika vyhrotene, myslí si, že za rok sa však môžu hrany ešte obrúsiť.

Boli to kresťania, a tak ich hodili do mora migranti, Afrika, Taliansko

Moslimskí migranti počas plavby k talianskym brehom hodili cez palubu dvanásť utečencov - kresťanov. Medzi utopenými je aj neplnoletý chlapec.

Stratený týždeň Ján Figeľ

PETER JAVŮREK: Ak bola iniciatíva odvolať Figeľa politickou chybou, potom uprednostnenie tejto iniciatívy pred rokovaním o novele zákona bolo chybou par excellence.

Astronóm, ktorý chce ochrániť Zem pred vesmírnou paľbou Juraj Tóth, astronóm

Systém na Kanárskych ostrovoch, ktorý sleduje meteory pri stretnutí so Zemou, vytvoril astronóm Juraj Tóth s kolegami. Podobný plánujú umiestniť aj v Čile.

Muž s veľkým hlasom karol duchon

Skladby V slovenských dolinách, Čardáš dvoch sŕdc patria k najväčším hitom slovenskej populárnej hudby. Karol Duchoň by sa v týchto dňoch dožil 65 rokov.

Sprievodca prípravou morčacích pochúťok morčacie mäso, morka

Príprava morky je variabilná - možno ju variť, piecť, dusiť aj vyprážať. Dá sa pripravovať vcelku, ale aj rozdelená na porcie.

Nová liečba pre deti s poškodeným mozgom krv

Vlani spustili prvú slovenskú klinickú štúdiu, v rámci ktorej pacientom trpiacim detskou mozgovou obrnou pomáhajú kmeňové bunky z vlastnej pupočníkovej krvi.

Poľka v Británii: Robia z nás dobytok smeti, smetiar, odpad

Agneska Ivanowska, rodená Poľka, si otvára britskú dennú tlač predtým, ako sa vyberie do práce. Posledné týždne ju oblieva studený pot.

Zemiaky s paštrnákom Zemiaky s paštrnákom

Uz dlhsiu dobu odoberame kazdy tyzden debnicku s bio-zeleninou. Casto je v nej aj tzv. zabudnuta zelenina, ktora sa v obchodoch vyskytuje zriedkavejsie. Pastrnak som v minulosti robila len velmi...

Myslite na okrasné jazierka a plávajúce lekná lekno, záhrada, voda

V žiadnom okrasnom jazierku nesmú chýbať lekná. Sortiment mrazuvzdorných lekien je široký, vybrať si môže majiteľ menšieho aj väčšieho jazierka.

Slovenské vína boli ozdobou Bacchusu Madrid Slovenské vína boli ozdobou Bacchusu Madrid

Vína zo Slovenska sa stávajú ozdobou prestížnych vinárskych súťaží. Po výnimočnom lanskom úspechu na madridskom Bacchuse slovenským vinárom organizátori udelili štatút s veľkým...

Test vedomostí: Čo viete o vesmíre? súhvezdie, Veľká Medvedica

Ľudia sa na hviezdy dívali od nepamäti, astronómia je jednou z najstarších vedeckých oblastí, ale človek začal cestovať do vesmíru len nedávno. Čo ľudstvo o vesmíre zistilo a čo viete vy?

Holandsko, pole, tulipán
Tulipány Autor: Reuters, YVES HERMAN
model, Lino Villaventura, Sao Paulo
hus, húsatko
dieťa, tulipán
muž, dieťa, kŕmenie
Západné Slovensko
zajtra P 13 °C
pozajtra Z 14 °C