Pravda.sk

Povstalecká Pravda:
Titulky novín a články staré 70 rokov
Čo si pamätáte zo základnej školy?
Nový test - tentoraz z hudobnej výchovy!
Sobota 20. 9. 2014
Meniny má Ľuboslava
Počasie
Západné Slovensko P 26 °C
Napady.Pravda.sk
V Banskej Bystrici zomrel 4-mesačný chlapček, v krvi mu našli pervitín bábo, bábätko, novorodenec, dieťa, pôrodnica

V banskobystrickej nemocnici zomrel 4-mesačný chlapček, ktorého tam previezli pre ťažké poranenie lebky. Dieťa malo v krvi stopy po drogách.

Škóti Kataláncov neodradili, pripravujú sa na referendum o nezávislosti Španielsko, Katalánsko, demonštrácie

Kataláncov výsledok škótskeho referenda neodradil a pokračujú v plánoch zorganizovať hlasovanie o svojej samostatnosti už v novembri. Aj keď pre vládu nebude záväzné.

Penta sa už dohodla na kúpe SME, tvrdí český portál Euro, peniaze, bankovky, ekonomika, eurofondy

Vydavateľ denníka SME prejde čiastočne do rúk Penty, tvrdí český server motejlek.com. Predaj ešte môže zablokovať druhý spoluvlastník.

Gorbačov: S Raisou sme stratili syna Michail Gorbačov, Raisa Gorbačovová, Maximovna

V zahraničí o nej kolovali oslavné ódy, ale doma jej dlho nemohli prísť na meno. Raisa Gorbačovová bola prvou "prvou dámou" Sovietskeho zväzu.

Nerovnosť Marián Repa

MARIÁN REPA: Majetkové a príjmové rozdiely sa plazivo vkrádajú aj do našej spoločnosti. Chudoba tu je, len ju možno nie je tak počuť a vidieť.

Povstalecká Pravda 9: Vo výcvikovom tábore partizánov povstalecká Pravda 9

"Nebudem mať dovtedy pokoja, pokiaľ len jeden Nemec bude na našom území. Čakám netrpezlive, kedy pôjdem do línií," povedal mladý partizán v reportáži Pravdy z 19. septembra 1944.

Slovensko posiela na Oscary Krok do tmy, Česko Fair Play 38 krok do tmy 4x

Česká filmová a televízna akadémia vybrala do boja o prestížne americké ceny film Andrey Sedláčkovej. Slovenskí akademici vkladajú nádej do snímky Miloslava Luthera.

Pinzgauer Kasnocken-Syrové halušky z Pinzgau (fotorecept) Pinzgauer Kasnocken-Syrové halušky z Pinzgau (fotorecept)

V celom Rakúsku a v nemecky hovoriacich krajinách sú veľmi obľúbené syrové halušky, nazývané ako Kasnocken, Knöpfle a inak, ide o cesto z múky, vajec, vody, ktoré sa spracuje na...

Vo viniciach úradovali parazity aj zlé počasie, hrozna je menej Vo viniciach úradovali parazity aj zlé počasie, hrozna je menej

Húsenice, múčnatka, hniloba. Pri zaznení týchto slov zamrazí nejedného vinohradníka či vinára. So zvýšeným výskytom parazitov, ale aj s nepriaznivými vplyvmi počasia, sa museli...

Ako udrzať kvety cez dovolenku, aby nám nevyschli (fotopostup) Ako udrzať kvety cez dovolenku, aby nám nevyschli (fotopostup)

Mam rada kvety a kazdy rok si ozdobim okna s muskatmi, pelargoniou apod. Casto cestujem a o kvety sa mi nema, kto postarat, aby ich popolieval a hlavne, aby prezili, kym sa vratim. Mam aj...

Čo si všímať pri šteniatkach Čo si všímať pri šteniatkach

Možno aj vy rozmýšľate o kúpe štvornohého miláčika. Ak si nechcete vybrať práve zvieratko z útulku, tu je zopár tipov, na čo sa špeciálne zamerať pri šteniatkach.

vulkán, Havaj, Kilauea, sopka
Vulkán Autor: SITA/AP, U.S. Geological Survey
ZOO, opička
západ slnka, New York
vojenské cvičenie, loď, more
záplavy, povodeň, Kašmír,
Západné Slovensko
dnes P 26 °C
zajtra J 26 °C