MOZGOVŇA
Prečo máme štyri ročné obdobia?
Nedeľa 20. 4. 2014
Meniny má Marcel
Počasie
Západné Slovensko O 18 °C
Slovák v OBSE: Na Ukrajine sme očami zahraničia Ukrajina, Mariupoli

Ak sa dozvedia, že som Slovák, tak Ukrajinci menia tón na srdečný, povedal pre Pravdu Ľubomír Kopaj, člen misie OBSE na Ukrajine a bývalý koordinátor projektov organizácie v Kyjeve.

Rezort diplomacie dá státisíce eur na jazykové kurzy pre úradníkov peniaze

Približne 570 štátnych zamestnancov, ktorí budú zapojení do predsedníctva Slovenska v Rade EÚ, sa bude musieť začať zdokonaľovať v angličtine a francúzštine.

Lekár konal neskoro, tvrdí úrad úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

Lekár v skalickej nemocnici pochybil, čo mohlo mať za následok smrť 39-ročnej ženy. Ide o prípad zo septembra minulého roka, keď žena po autonehode na Záhorí zomrela v sanitke.

Kusá: Strach z nevyplatenia dávky je veľkým stresom mince, peniaze, dávky, podpora, výživné

Obavy, že cez sviatky nebudú mať peniaze na jedlo, vyvolali vo štvrtok pred poštou v Jarovniciach paniku. Na vyplácanie sociálnych dávok tam napokon musela dohliadať polícia.

Piano Symbol éry Harabin

PETER JAVŮREK: Ak už ministerstvo spravodlivosti protikandidáta Harabinovi navrhnúť môže, navrhnúť ho aj musí.

Piano O strate súdnosti a nedostatku dôstojnosti Bratislava, turisti, stare mesto, Bratislavsky hrad

S veľkou zvedavosťou som sa ponáhľala na jednu z diskusií do bratislavského KC Dunaj. Pre mňa osobne dôležitá téma - vymierajúci život v centre Bratislavy – pritiahla početné publikum, takmer rovnako veľké ako prednáška o zdravej výžive vo vedľajšej sále.

Recenzia: A čo ak je to (len) divadlo les2

Jedným z najuvádzanejších ruských komédiografov na slovenských javiskách je Alexander Nikolajevič Ostrovskij, ktorého komédiu Les uviedlo Slovenské komorné divadlo v Martine.

Húsenica vinohradníkom z vína odpila Húsenica vinohradníkom z vína odpila

Vinohradníci z južného Slovenska majú hlavy v smútku. Na kroch viniča im chýbajú plodonosné očká, o ktoré ich obrala siatica oziminová. Tisíce pažravých húseníc vyžrali púčiky...

Jednoduché kraslice - urobte si s deťmi Jednoduché kraslice - urobte si s deťmi

Mala som vzdy vo zvyku odkladat niektore vytvory mojich deti, ked boli este male. Ked to potom niekedy pozeram, tak si zaspominam...Tak to bolo aj teraz, ked som vytiahla krabicu s velkonocnymi...

Západné Slovensko
dnes O 18 °C
zajtra Z 21 °C