Pravda.sk

Foto týždňa (35):
Migranti, paradajky, pavúky a zlatý Tóth
Sklenený tunel pod rybníkom.
Nájdete ho na Morave!
Štvrtok 3. 9. 2015
Meniny má Belo
Počasie
Západné Slovensko Z 27 °C
Podliezol ostnatý drôt, ale uviazol v Budapešti
Podliezol ostnatý drôt, ale uviazol v Budapešti

Sýrčan Abdul Razzáh uprene hľadí na budapeštiansku Východnú stanicu, ktorú stráži polícia. "Chýba mi moja rodina," má napísané po anglicky na transparente.

Vodička dodávky s migrantmi zostáva vo väzbe prevádzačka

Žena z Maďarska, ktorá šoférovala dodávku s migrantmi, ktorú zadržali v nedeľu v Krasňanoch pri Žiline, putovala do vyšetrovacej väzby. Obvinená je zo zločinu prevádzačstva.

Nie sú dôkazy. Francúzi uzavreli vyšetrovanie smrti Jásira Arafata Jásir Arafat

Francúzski vyšetrovatelia ukončili pre nedostatok dôkazov vyšetrovanie, ktoré otvorili pre podozrenie zo zabitia bývalého palestínskeho lídra Jásira Arafata.

Kyjev chce zmeniť zákon, aby mohol vyvlastniť majetok Janukovyča Viktor Janukovyč

Ukrajinská vláda chce upraviť zákony tak, aby mohla vyvlastniť majetok exprezidenta Viktora Janukovyča. Len na bankových účtoch má 1,5 miliardy dolárov.

Nový dopravca pri Nitre získa pol miliardy eur Arriva, autobus

Nitriansky samosprávny kraj pôvodné podmienky súťaže upravil. Jednou z prihlásených firiem je aj spoločnosť Arriva, ktorá dopravu zabezpečuje v súčasnosti.

Konečne Trnava, protest proti utečencom

MARTIN KRNO: Konečne. Čo iné môže prísť na um súdnemu človeku, keď počuje, že neofašistom prekazili predvolebný "majdan" v Gabčíkove?

Atentáty v Bangkoku: domnienky a nekompetentnosť Thajsko, smútočné zhromaždenie, Bangkok

Vo väčšinovo budhistickej krajine si ešte nikto nedovolil tak otvorene zaútočiť na náboženský chrám, akým je hinduistická svätyňa Erawan venovaná Brahmovi.

O divadelné DOSKY 2015 bojujú Roth, Vajdová aj Poláková Sventopulk (Emil Horváth) a Rastic (Robert Roth) v inscenácii Klimáčkovej hry Mojmír II. alebo Súmrak ríše.

Nominácie na 20. ročník divadelných ocenení Dosky 2015 prinesú niekoľko prvenstiev, po 19 rokoch sa presunú z Nitry do Bratislavy.

Slivkový lekvár (fotorecept) Slivkový lekvár (fotorecept)

Bola som ešte dieťa, keď som ostatnýkrát zažila varenie lekváru v kotli na dvore. Keďže naše deti a kamaráti milujú moje hájoše so slivkovým lekvárom, rozhodla som sa pripraviť si...

Ruka na spanie - v novom šate Ruka na spanie - v novom šate

Moja prvá ruka na spanie mala veľký úspech, tak som musela ušiť ešte jednu. Využijeme ju, keď pôjdeme do škôlky. Avšak trocha som ju vylepšila. Ušila som obliečku aj s vreckom a...

Klimatické zmeny trápia francúzsky vinič Klimatické zmeny trápia francúzsky vinič

Vo francúzskej provincii Beaujolais v stredovýchodnej časti Francúzska sa už začal zber. A uprostred všetkého toho ruchu sa vedci zamerali na jednu experimentálne parcelu, kde sa snažia...

Neónky, klenoty južnej Ameriky Neónky, klenoty južnej Ameriky

Jedna je málo, ale niekedy ich nestačí ani desať. Hovoríme o Neónke. Rybe, ktorá je celosvetovo na prvom mieste v predaji okrasných rýb.

migranti, utečenci, Budapešť
V Budapešti Autor: Ľuboš Pilc, Pravda
dúha
balón, žeriavy
Balaton, západ slnka, kúpanie
Miley Cyrus
Západné Slovensko
dnes Z 27 °C
zajtra O 26 °C