Pravda.sk

Pravda hľadá:
editorov správ na web i redaktora na zahraničie
Foto týždňa (18):
Americko-nemecký bozk, páv, čaj, gorila
Štvrtok 5. 5. 2016
Meniny má Lesana
Počasie
Západné Slovensko P 24 °C
Šrotovné zachránilo desiatky kníh knihy, kníhkupectvo, veľký krtíš, reklama

Neskončia zaprášené v kúte alebo v zberni papiera. Desiatky starších aj novších, najmä však pre majiteľov nepotrebných kníh sa podarilo zachrániť knižnému nadšencovi Ľubomírovi Šúthovi z Veľkého Krtíša.

Bratislava stále hľadá peniaze na opravu Námestia slobody Námestie slobody

Bratislavčania sa tešili predčasne, keď vlani v auguste magistrát informoval o plánovanej obnove Námestia slobody. Dnes je to inak.

Tank z Kysúc prešiel na Oravu tank, kalamita, kysuce, orava

Kysucká obec Korňa vrátila vyslobodzovací tank, ktorý mal slúžiť na riešenie kalamitných situácií. V obci bol uskladnený, aby umožnil rýchly zásah pri odstraňovaní krízových situácii.

Volkswagen vyplatil odmeny po 1441 eur lanovka, autá, Volkswagen

Minulý rok sa na Slovensku po prvý raz v histórii vyrobilo viac ako milión automobilov. Rekordnú výrobu troch domácich závodov teraz pocítia vo svojich peňaženkách aj zamestnanci.

Znepokojujúca alternatíva AfD, Alternatíva pre Nemecko

KARIN ROGALSKA: Čo len robiť s Alternatívou pre Nemecko? Predstavitelia tradičných strán si zrejme už dávno vylámali zuby na pravicových populistoch, ktorí znova a znova dosahujú presvedčivé výsledky v prieskumoch verejnej mienky.

Trh práce alebo Keď je človek komoditou Ilona Švihlíková, Přelom, kniha

ILONA ŠVIHLÍKOVÁ: Trh práce je pod zvyšujúcim sa tlakom od 70. rokov minulého storočia. Počínajúc 70. rokmi vo vyspelých krajinách hovoríme o dlhodobej štrukturálnej nezamestnanosti.

Mašina sa pokazila. Washingtonu chýbajú Ovečkinove góly Alexander Ovečkin

Túto situáciu už so spoluhráčmi zažil. Bola však v opačnom garde. Nad ďalším favoritom na zisk Stanleyho pohára sa zmráka. A nepomáha mu ani najlepší strelec súčasnej NHL.

Naozaj praktické pracovné vyučovanie: Vyrobte si s deťmi klobúk z kartónu klobúk z kartónu

Vtáčia búdka, klobúk z kartónu, obal na mobil, pavúčí hlavolam či futbalová lopta z papiera – to všetko sú produkty, ktoré vznikajú na hodinách pracovného vyučovania už na prvom stupni ZŠ.

pole, kvety, lúka, Holandsko, farmári, tulipány
Záhony Autor: SITA/AP, Muhammed Muheisen
pole, lúka, lány, žlté kvety, jar, žena, prechádzka, príroda, sama, samota, turistika, cestovanie, túra, slnko, jar, vpred, obloha, mraky, nebo
Čína, čaj, čajovník, študenti, ekoturizmus
Niagarské vodopády, USA
piknik, jedenie, dáždnik, les, žena, stromy
Západné Slovensko
zajtra P 24 °C
pozajtra P 21 °C