Čo si pamätáte zo základnej školy?
Nový test zo slovenského jazyka!
Píše Ľubomír Feldek
O slovách: Sloboda je boj
Pondelok 1. 9. 2014
Meniny má Drahoslava (deň Ústavy SR)
Počasie
Západné Slovensko Z 28 °C
Porošenko viní Rusko z priamej a otvorenej agresie
Porošenko viní Rusko z priamej a otvorenej agresie

Ukrajinský prezident Petro Porošenko obvinil Rusko zo začatia "priamej a otvorenej" agresie, ktorá vraj radikálne v neprospech Kyjeva zmenila pomer síl v boji proti proruským separatistom.

Napady.Pravda.sk
Sieť si z banky požičala 800-tisíc eur Radoslav Procházka, Sieť

Novovznikajúca politická strana Sieť si na svoje fungovanie a financovanie volebných kampaní vzala z banky úver 800-tisíc eur.

Prezident si uvedomuje, že veľa ľudí sa o Deň Ústavy SR nezaujíma Andrej Kiska, prezident

Prezident Andrej Kiska si uvedomuje, že veľká časť našej spoločnosti vníma štátny sviatok Dňa Ústavy Slovenskej republiky viac formálne až nezainteresovane.

Pri výbuchu domu pri Paríži zahynulo najmenej šesť ľudí Francúzsko, budova, výbuch

Pri nedeľnej explózii obytného domu v Rosny-sous-Bois pri Paríži zahynulo najmenej šesť ľudí. Pod troskami sú pravdepodobne ďalší dvaja ľudia.

Milicionári si užívajú veľvyslanectvo USA v Tripolise, skáču 'šípky' do bazéna Tripolis, Líbya, ambasáda USA

Milície, ktoré ovládajú líbyjské hlavné mesto, v nedeľu oznámili, že "zabezpečili" americké veľvyslanectvo v Tripolise. USA svoj ​​personál stiahli pred mesiacom z obáv o jeho bezpečnosť.

SNP, Rusi, sankcie... výročie SNP

PETER JAVŮREK: SNP, Rusi, NATO, sankcie... Trochu to znie, ako tá hra, pri ktorej má účastník bleskurýchle spojiť niekoľko celkom náhodne vybraných slov do zmysluplnej logickej vety.

Strach, hnev, odvaha a pamäť Peter Javůrek

PETER JAVŮREK: Boj o Slovenské národné povstanie nie je len bojom o našu minulosť, ale najmä o našu budúcnosť. Fašisti nič nezabudli. Ani my nesmieme zabudnúť.

Mladý talent zo Slovenska chváli aj Quincy Jones 43 hore varady

Rodák z južného Slovenska Andreas Varady stihol vystúpiť na jednom pódiu s Bonom aj so Stevie Wonderom a jeho mentorom nie je nikto iný ako uznávaný Quincy Jones.

Iskrivá leánka je z kraja poctivého lekváru Iskrivá leánka je z kraja poctivého lekváru

Leto prináša vzrušujúce zážitky sprostredkované dobrým jedlom. Čoraz populárnejším sa stáva cestovanie k prameňom dobrého vína. Napríklad do Sikenice. Na jej vinice a sady padá...

Čo si všímať pri šteniatkach Čo si všímať pri šteniatkach

Možno aj vy rozmýšľate o kúpe štvornohého miláčika. Ak si nechcete vybrať práve zvieratko z útulku, tu je zopár tipov, na čo sa špeciálne zamerať pri šteniatkach.

Západné Slovensko
dnes Z 28 °C
zajtra Z 28 °C