Mužské zjazdové lyžovanie má aktívnu legendu Marcela Hirschera, ženské zasa mladučkú slalomovú divu, ktorá k statusu legendy smeruje.

Petra Vlhová

Skvelá Vlhová! Z obrovského slalomu si nesie kariérne maximum

19.03.2017 16:49, aktualizované: 19:28

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová zakončila úspešnú sezónu 2016/2017 siedmym miestom v obrovskom slalome v americkom Aspene.

Shiffrinová získa veľký glóbus. Štuhecová na slalom nenastúpi

17.03.2017 18:58

Mikaela Shiffrinová prvýkrát vyhrala Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní. Dvadsaťdvaročná Američanka má pred poslednými dvomi pretekmi sezóny na čele priebežného poradia náskok 198 bodov.

Tam, kde Stenmark končil, Shiffrinová začne

15.03.2017 14:00

Legendárny Ingemar Stenmark tu oslávil posledné zo svojich 86 víťazstiev vo Svetovom pohári.

Crans Montana, super G

Stačilo, nadnes sme skončili. Američanky odstúpili z nebezpečnej kombinácie

24.02.2017 13:49

Mikaela Shiffrinová ani jej krajanka Lindsey Vonnová nezískajú v piatkovej alpskej kombinácii v Crans Montane žiadne body.

Moja jazda bola zlý vtip. Frida išla inú ligu, povedala po Flachau Shiffrinová

11.01.2017 17:34

Ak sa organizátori nablýskaného nočného slalomu vo Flachau tešili na ďalšiu korunováciu Mikaely Shiffrinovej, museli byť sklamaní.

veronika velez-zuzulová, petra vlhová, lyžovanie, záhreb

Historický okamih! Záhreb korunoval Slovenky za snehové kráľovné

03.01.2017 14:01, aktualizované: 20:10

Z očí sa jej kotúľali slzy. Na hlave sa jej leskla krištáľová korunka. Zahalená bola do kráľovského plášťa.

semmering, veronika velez-zuzulová,

Král: Víťazí ten, kto chybí najmenej. Pri Shiffrinovej to neplatí

30.12.2016 17:35

Kto, kedy, kde a najmä ako ju zdolá? Lyžiarsky svet (predovšetkým jeho slalomárska časť) si pri vyslovení mena Mikaela Shiffrinová kladie všetky tieto otázky.

Slovenka súperí s nástupkyňou Vonnovej

30.12.2016 12:38

Prišla do cieľa, pokrčila ramenami, letmo sa usmiala. Akoby sa nič nestalo. Zatiaľ čo davy burácali a súperky v cieli sa obdivne skláňali. Pred neohrozenou kráľovnou.

Velez-Zuzulová: Shiffrinová je fenomén. Jej suverenita ma hecuje

29.12.2016 22:01

Návrat do rakúskeho Semmeringu slovenskej slalomárke Veronike Velez-Zuzulovej takmer priniesol rovnaký úspech, aký dosiahla presne pred štyrmi rokmi.

Shiffrinová vyhrala aj druhý obrák v Semmeringu, Vlhová trinásta

28.12.2016 11:47, aktualizované: 15:20

Slovenská zjazdárka Petra Vlhová skončila na 13. mieste v stredajšom obrovskom slalome v rakúskom Semmeringu v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach.

Vlhová pokazila druhé kolo, v Sestriere skončila 22.

10.12.2016 12:49, aktualizované: 17:25

Aj v treťom obrovskom slalome Svetového pohára 2016/2017 v alpských lyžiarskych disciplínach si slovenská reprezentantka Petra Vlhová pripísala body.

Jasna slalom Mikaela Shiffrin

Kto by to povedal. Shiffrinová ešte nemala rande

07.12.2016 14:45

Američanka Mikaela Shiffrinová má v zbierke tri krištáľové glóbusy za sezónne slalomové triumfy vo Svetovom pohári, dva tituly majsterky sveta aj olympijské zlato.

Shiffrinovej kraľovanie v slalome nestačí, chce vyjsť z komfortnej zóny

25.11.2016 11:33

Mikaela Shiffrinová je už niekoľko rokov kráľovnou slalomu, ale to jej zjavne nestačí. Útočiť chce na veľký glóbus za celkový triumf vo Svetovom pohári.

Veronika Velez-Zuzulová

Skvelá Velez-Zuzulová. Vo finále SP skončila druhá!

19.03.2016 09:51, aktualizované: 17:41

Veronika Velez-Zuzulová obsadila druhé miesto vo finálovom slalome sezóny Svetového pohára alpských lyžiarom vo švajčiarskom Sankt Moritzi.

Jasna slalom Vendy Holdener Mikaela Shiffrin Veronika Velez Zuzu

NÁZOR: Jasne svetová

07.03.2016 09:00

Keď sa lyžiarsky svet sťahoval pred desaťročiami pod tatranské štíty, núkali mu Slováci predovšetkým srdečnosť.

Skvelá Velez-Zuzulová skončila v Jasnej tretia. Najkrajší deň, tvrdí

06.03.2016 12:00, aktualizované: 14:54

Návrat Svetového pohára v alpskom lyžovaní do Jasnej v Nízkych Tatrách po 32 rokoch ozdobili svojimi výkonmi aj slovenské reprezentantky. Veronika Velez-Zuzulová obsadila tretie miesto a Petra Vlhová bola deviata.

Veronika Velez-Zuzulová, šárka strachová, frida hansdotter

Aké sú najväčšie súperky slovenských slalomárok v Jasnej?

06.03.2016 09:31

Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová budú v Jasnej bojovať najmä proti Šárke Strachovej, Fride Hansdotterovej a Mikaele Shiffrinovej.

mikaela shiffrinová, jasná, lyžovanie

Hviezda zasvietila z hmly. Shiffrinová rozdala podpisy i fotografie

04.03.2016 17:00

Zahalená do lyžiarskeho mundúru a s obrovskými okuliarmi na očiach pôsobila v dave ďalších profesionálok nenápadne.

Jasná pripravila Slovenky o vážnu konkurentku

21.02.2016 16:16

Šárka Strachová sa počas tréningu v Jasnej zranila a bude chýbať na štarte utorňajšieho paralelného slalomu v Štokholme.