Najnovšie

Ford Transit Connect mieri na americký trh

Kompaktný dodávkový Ford Transit Connect obohatí ponuku predajcov značky Ford na trhu v USA. Americkému publiku sa predstaví na autosalóne v Chicagu a následne by sa jeho prvé kusy mali dostať aj k zákazníkom.

Václav Lipavský, Pravda.sk
10.2.2009 07:55 , Aktualizované: 10.2.2009 07:55
odoberať
Google News
zdieľať
Ford Transit Connect
Foto: Ford

Kedysi by vzhľadom na svoje kompaktné vonkajšie rozmery, subtílnu konštrukciu a príliš malé motory nemal medzi americkými zákazníkmi európsky Transit Connect šancu. Časy sa však menia. Kríza ničí predaje, veľkoobjemové benzínové motory pochovala za živa a z Američanov urobila národ plný opatrných ľudí zvažujúcich investovanie každého dolára.

Práve toto obdobie praje príchodu prvých skutočne európskych áut, ktoré v mnohom dokážu prekonať veľké americké krížniky. Tak sa po viac ako šiestich rokoch predaja dostáva model Transit Connect aj za Atlantik, kde bude v mierne modifikovanej podobe bojovať o nový druh zákazníkov.

Ford Transit Connect Foto: Ford Ford Transit Connect

V Európe je Transit Connect úspešný.

Je to Severná Amerika, takže turbodiesel 1.8 TDCi predsa len ustúpi tradičnejšiemu benzínovému štvorvalcu 2.0 Duratec s výkonom 103 kW (140 k) a štvorstupňovej automatickej prevodovke.

Auto dostane aj nový predný nárazník s pozmenenou maskou a upravené predné a zadné svetlomety. V interiéri budú mať premiéru nové sedadlá a palubná doska. Niektoré zmeny sa údajne objavia aj v európskej verzii tohto auta. Koniec koncov je to logické, pretože americká aj európska verzia budú schádzať zo spoločného výrobného pásu v Tureckom závode v Koaceli.

Ford Transit Connect Foto: Ford Ford Transit Connect

Nová palubná doska sa objaví aj v európskej verzii.

Automobilka Ford chce neskôr predstaviť aj elektrickú verziu modelu Transit Connect, ktorú už vyvíja v spolupráci s renomovanou spoločnosťou Smith Electric Vehicles. Do sériovej výroby by sa elektrický Transit Connect mal dostať v priebehu roka 2010.

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie