Najnovšie

Roush postavil P-51B Mustang

Špecializovaná spoločnosť Roush uviedla na oslavu veľkolepej spojeneckej stíhačky z 2. svetovej vojny limitovanú edíciu špeciálu P-51A Mustang vychádzajúcu z modelu Ford Mustang. Pre veľký záujem príde v roku 2009 jej pokračovanie v podobe série B.

Václav Lipavský, Pravda.sk
13.11.2008 15:15 , Aktualizované: 13.11.2008 15:15
odoberať
Google News
zdieľať
P-51B Mustang
Foto: Roush

Spoločnosť Roush uviedla novinku 2009 P-51B Mustang na tohtoročnom autosalóne SEMA v Los Angeles. Z prvej série Roush plánoval vyrobiť len 51 áut, pre veľký záujem však nakoniec opustilo manufaktúru spoločnosti až 100 vozidiel. V roku 2009 by sme sa mali dočkať rovnakého množstva upravených Mustangov, všetko však záleží na zákazníkoch. Obidve série sa od seba líšia len minimálne.

Z prvej série P-51A Mustang sa vyrobilo rovných 100 áut. Foto: Roush Z prvej série P-51A Mustang sa vyrobilo rovných 100 áut.

Najväčším klenotom celého auta je osemvalec s objemom 4,6 litra, ktorý je prepĺňaný kompresorom, vďaka čomu zo seba vydáva až 375 kW (510 k). Oproti sériovému agregátu bol samozrejme znížený kompresný pomer z 9,8:1 na 8,6:1, zosilnený blok motora a upravený kľukový mechanizmus schopný znášať väčšie zaťaženie.

Roush P-51B Mustang má výkon 375 kW (510 k). Foto: Roush Roush P-51B Mustang má výkon 375 kW (510 k).

Presný dátum uvedenia série 2009 P-51B Mustang na trh zatiaľ nie je známy.

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie