redaktorka sekcie Cestovanie
Vyštudovala marketingovú komunikáciu, vyskúšala si prácu v časopise, novinách, rozhlase aj televízii, chvíľu tiež pozíciu hovorkyne. Na online oddelení denníka Pravda je od roku 2014, najprv ako editorka, od roku 2015 vedie rubriku Cestovanie.
Tu je pohľad na to, prečo katolicizmus zostáva takou dominantnou silou v týchto národoch.
Pre väčšinu domácich rozľahlá krajina zostáva neprebádaná; 95 % populácie žije pozdĺž úzkeho pobrežného pásu.
Európske krajiny, ktoré nie sú súčasťou OECD, majú zvyčajne nižšie sadzby a zdaňujú osobný príjem jednotnou sadzbou.
Znepokojivá nová štúdia odhaľuje, že miera obezity na celom svete rýchlo stúpa a niektoré regióny označuje za „hlavné mestá obezity“.
Výmenou za bezplatný pobyt hostia súhlasia s priamym prenosom celého ich pobytu na YouTube.
Je iróniou, že Taliani majú najčastejšie iba po jednom tetovaní...
Recenzie návštevníkov z posledného roku odhaľujú chvály turistov, no našli sa aj negatívne názory.
V rokoch 1960 až 1980 postavili inžinieri približne 173 000 bunkrov, od malých úkrytov pre jednu osobu až po rozsiahle podzemné komplexy.
Na miestach s formálnejšími alebo zložitejšími systémami písania, ako je Čína (3,5 %) a Japonsko (4,7 %), je percento ľavákov nižšie.
Jeseň je skvelým obdobím na kratšie výlety. Aj keď sa dni už krátia, stále máme šťastie na pomerne teplé počasie.
Do prípadu sa zapojila aj polícia, ktorá krajne nezodpovedných rodičov vyšetruje.
Od hnijúcich letovísk až po zaplavené zóny z minulých režimov. Tu je niekoľko miest, ktoré živí opustili, no vládnu im prízraky minulosti.
Niektoré veci sa nám zdajú samozrejmé, až kým sa nezamyslíme, či ich skutočne poznáme a vieme pomenovať. Ako obstojíte v tomto kvíze?
Natáčanie bolo veľkým počinom, ktorý potreboval gigantické zdroje a posúval technické hranice, aby znovu vytvoril opulentnú zaoceánsku loď do tých najjemnejších detailov.
Veže, obklopené sviežimi lesmi a tradičnými dedinami, ponúkajú pohľad do nadpozemskej krajiny, kde sa prelína príroda, história a tajomstvo.
Predstavte si, že by ste leteli 14 hodín, aby ste videli fontánu di Trevi, a namiesto toho by ste našli mestské kúpalisko...
Kedysi pokojná a očarujúca jadranská destinácia známa Diokleciánovým palácom a pobrežím zapísaným na zozname UNESCO teraz zápasí s dôsledkami vlastnej popularity.
Letisko Hartsfield-Jackson v Atlante je najrušnejším letiskom na svete z hľadiska celkovej premávky vrátane cestujúcich aj nákladu.
Napriek pokročilému vybaveniu zostáva jedným z najnebezpečnejších výkonov, ktoré môže človek podniknúť...
Extrémny kopcovitý terén prinútil architektov premýšľať mimo rámca, čo má za následok mestské štruktúry, ktoré odporujú tradičnému mestskému plánovaniu.
Život single sa teraz oslavuje ako cesta k sebaobjaveniu a osobnému rastu.
Napríklad Fínsko patrí do top 10 celosvetovo s priemerným IQ 101,2...
Ostrovy, nazývané aj „Havaj Európy“, pozostávajú z 9 jedinečných ostrovov...
V meste na juhozápadnom okraji Jeseníkov napadol biely poprašok. Nebol to však obyčajný sneh, aký by sa deň pred Martinom dal očakávať.
Najznámejší je Galešnjak, „ostrov lásky“ v tvare srdca, ale sú aj iné. Našli sme ostrovy v tvare rýb ako Kamešnjak a Planičić.