redaktorka rubriky Zdravie
Vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Začínala ako redaktorka dnes už neexistujúceho spravodajského portálu aktualne.sk. V Pravde pracuje aj s prestávkou na materskú dovolenku od roku 2017. Zaoberala sa najmä politikou a oblasťami ľudských práv a životného prostredia. V súčasnosti je redaktorkou rubriky Zdravie.
Vegánov či vegetariánov celosvetovo pribúda. Potraviny živočíšneho pôvodu nahrádzajú rastlinnými alternatívami zo zdravotných, alebo aj etických či ekologických dôvodov.
Detská lekárka radí, ako horúčky zvládnuť a akým chybám sa radšej vyvarovať.
Depresia a bolesti počas menštruácie môžu spolu súvisieť. Tvrdia to výskumníci z Číny a Veľkej Británie.
Vstávať a zaspávať by sme sa mali snažiť v rovnakom čase. Nepravidelný spánkový režim nám môže privodiť infarkt či mŕtvicu.
Ochorenie Covid-19 stále cirkuluje po celom svete. Výnimkou nie je ani Slovensko. Na čo by sme sa mali pripraviť a plánujú sa nejaké celoplošné opatrenia?
Snaha o príliš zdravý obsah balíčka sa môže skončiť detským sklamaním. Ako vyskladať nádielku tak, aby boli spokojní rodičia aj ich ratolesti?
Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) sa nedostatok tejto činnosti každoročne spája až s piatimi miliónmi predčasných úmrtí.
Päť minút času, papier a pero môžu pomôcť odhaliť skoré príznaky demencie.
Úrad verejného zdravotníctva varuje, že hoci sa po prekonaní ochorenia predpokladá dlhodobá imunita, nemusí byť celoživotná.
Štátny ústav pre kontrolu liečiv reaguje na kontroverzné vyjadrenia hudobníka Oskara Rózsu.
Ľudia s HIV a AIDS nemusia bojovať len so samotnou chorobou. Čo je pravda a čo mýtus?
S prídavnými látkami, alebo ľudovo "éčkami" sa na obaloch potravín stretávame všetci. Otestujte sa, či viete, ktoré sú škodlivé a ktoré nám robia dobrú službu.
Respondenti sa v prieskume Pravdy od agentúry Polis vyjadrovali aj k otázke, ktoré politické strany sa podľa nich dostanú po voľbách do Národnej rady.
Posledné, no nie bezvýznamné. Číslo 150 na kandidačných listinách si začalo získavať väčšiu pozornosť strán, kandidujú s ním aj zvučné mená.
Prekvapivé výsledky exkluzívneho volebného prieskumu, ktorý pre denník Pravda vypracovala agentúra Polis Slovakia.
Otázka, kto na Slovensku bude po voľbách vládnuť, nie je jednoduchá. Príliš veľa strán sa pohybuje na hranici zvoliteľnosti.
O mesiac v sobotu 29. februára sa o siedmej ráno otvoria volebné miestnosti. Boj o voliča je tým ostrejší, čím viac sa kráti volebný meter.
Dostane poverenie na zostavenie vlády líder strany, ktorá skončí vo voľbách až tretia v poradí? Aktuálne prieskumy verejnej mienky nevylučujú takúto možnosť.
Hoci by Smeru dalo svoj hlas len 17 % voličov, Petra Pellegriniho považuje za najvhodnejšieho na premiéra 30 % opýtaných. Podobne dopadol aj Andrej Kiska.
Uznesenie s odôvodnením zverejnil súd na svojej webovej stránke. Poslancom vyčíta, že zásadnú zmenu volebnej kampane priniesli príliš krátko pred voľbami.
Ani šesť týždňov pred voľbami nevytasili kandidujúce strany do boja bilbordy, z ktorých by voliči "spadli na zadok".
Tvrdí, že ho nemajú radi, lebo bude v budúcej vláde pozerať všetkým na prsty. Moderátorka Zuzana Martináková v relácii Ide o pravdu diskutovala s Igorom Matovičom.
Médiá svoje správy postavili predovšetkým na skutočnosti, že strelec Miroslav Marček sa k vražde priznal.
Stovky strán a plánovaných opatrení u sulíkovcov, progresívcov aj kiskovcov. Podľa analytikov však zaváži najmä politická orientácia strany či predvolebná kampaň.
Ostré prestrelky o financovaní sa dostávajú do popredia predvolebnej kampane.