Najnovšie

Nepoddávať sa

Páni katolícki biskupi si mädlia ruky. Stačila krátka, ale intenzívna kampaň a minister Miroslav Lajčák rozhodol, že návrh Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv nepredloží vláde už v septembri, ale až v júni budúceho roku.

8.9.2013 22:00
odoberať
Google News
zdieľať

Treba dodať, že to bola špinavá kampaň, vedená slovnými útokmi, ktoré majú pramálo spoločné s kresťanskou láskou k blížnemu, a navyše ju rozličné náboženské organizácie blízke konferencii odtrúbili ľstivo krátko pred pôvodným termínom ukončenie verejnej diskusie, na ktorej sa predtým zúčastňovali iba sporadicky.

Minister zahraničných vecí teda dočasne ustúpil. Na jednej strane nie je dobré poddávať sa komukoľvek, kto predtým o seriózny dialóg neprejavil záujem, lebo ho to môže v budúcnosti povzbudiť aj do iných nátlakových akcií. Na druhej strane zase bude naozaj lepšie, ak sa o takom dôležitom dokumente dotiahne celospoločenská diskusia.

Samozrejme, s tými, čo sa snažia šíriť homofóbiu, sa dá ťažko dohodnúť. Ale tu ide najmä o to, aby ľudia nepodliehali tým katolíckym združeniam, ktoré paradoxne šíria nenávisť k ľuďom rozličnej sexuálnej orientácie dokonca aj po tom, čo sa k nim nový pápež František postavil tolerantne. Napokon, v spomínanej stratégii zďaleka nejde iba o ľudské práva homosexuálov, hoci i v tom sme desaťročie za väčšinou krajín Európskej únie.

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie