Najnovšie

Univerzálna strana

Od mäteže politických strán s rôznymi programami konečne Slovensko dospelo k myšlienke jednej strany, ktorá hlása všetky možné a mysliteľné programy súčasne.

Oliver Bakoš, filozof
16.12.2011 22:00 , Aktualizované: 16.12.2011 22:00
odoberať
Google News
zdieľať

Ide pritom o pokrok v dôsledku dialektického vývoja, ktorý prirodzene smeruje od vlády jednej strany iba s jedným programom (do roku 1989) cez ľavé a pravé strany so zdanlivo odlišnými programami (po roku 1989) až k súčasnej univerzálnej strane (2011), ktorá sama dokáže zastúpiť úplne všetkých voličov so všetkými rozličnými názormi.

Bolo by úplne naivné sa domnievať, že takýto program môže mať ktorákoľvek partaj, pretože ho môže mať iba úplne nová strana a zastrešovať ju môže iba Igor Matovič.

Položme si zásadnú otázku: Jestvuje nejaká politická idea, ktorú by nová strana Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti takpovediac nestelesňovala? Správna odpoveď znie: Nie! Taká idea vôbec nejestvuje, nikdy ešte nejestvovala a ani jestvovať v budúcnosti nebude. Teda pokiaľ to nebola, nie je a nebude idea, čo sa vykľula práve z Matovičovej strany.

Svet sa napríklad potáca na prahu epochálnych objavov. Jedným z nich je práve Higgsov bozón a z televízie známy slovenský fyzik ho bez problémov nachádza v bezprostrednej Matovičovej blízkosti.

Svet hádže plastové fľaše, kde ho napadne, ale úplne do zelena sa ich dá pozbierať iba Matovičovým pričinením.

Svet hľadá spôsob, ako uľaviť lekárom, ale lekárska úľava je opäť len v jeho blízkosti. Veď ide o stranu intenzívnej starostlivosti o celé Slovensko, aj s jeho infarktmi, emigráciou, kŕčovými a zlatými žilami. Veď aj Hlina je tam, aj Rómovia sú tam. Úplne všetci sú už iba tam, tam, tam!

Človek by sa mohol spýtať: Kam sa podel rozum? Prinášajú ho tam liberáli aj so všetkými dôsledkami. Mohol by sa spýtať, či už v strane nie je nijaká opora proti tomuto svetskému nástroju, rozumu, tomu hnusnému apendixu tučných a lenivých „hipíkov“ humanitnej proveniencie? Zbytočná otázka! Veď zaraz naporúdzi je tu silná kresťanská enkláva.

Som presvedčený o tom, že táto strana vôbec nebude mať nepriateľov. Lebo, ako sa zdá, už iba priatelia ju časom znenávidia.

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie