Najnovšie

Cestovatelia

Jednou z vymožeností poslaneckého povolania sú cesty do zahraničia. Nie je však podstatné iba to, že poslanci cestujú, ale aj s kým cestujú. Aspoň sa to tak javí podľa tendra, v ktorom si parlament vyberal spoločnosť poverenú objednávaním a nákupom leteniek.

7.1.2010 10:46 , Aktualizované: 7.1.2010 10:46
odoberať
Google News
zdieľať

Výhodný kontrakt do roku 2013 (teda hlboko do budúceho volebného obdobia) získala cestovná kancelária Satur. Tá, v ktorej figuroval Dušan Muňko ešte predtým, ako sa vybral do politiky, a ktorá naďalej ostáva takpovediac rodinným vlastníctvom. ,,Smerácka" politická blízkosť Muňka s vedením parlamentu a jeho predsedom Paškom je pritom zjavná. Rovnako ako podmienky tendra priam šité na firmu, ktorá mala uspieť.

Možno zákazka za 600-tisíc eur nepredstavuje taký závratný objem peňazí, ako v tendroch pre ministerstvo obrany či pri výstavbe diaľnic. Ale ako sa vraví, keď neprší, aspoň kvapká. A problematický je najmä morálny odkaz celého prípadu. Na Slovensku sa povráva, že politické či osobné väzby (nehovoriac o ďalších prejavoch klientelizmu) musí mať pomaly aj podnikateľ, čo chce štátu (kraju, mestu, obci) dodávať ceruzky či papier do kopírky. Ak aj parlament rozhodne takýmto spôsobom, bohužiaľ tento verejný názor iba potvrdí.

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie