Najnovšie

Papulisti?

Nejde o preklep. Ide o štyroch liberálov, ktorí sa na chrbte SaS dostali do parlamentu. A bez zodpovednosti si populisticky otvárajú papule. Ibaže ak majú výhrady k vládnemu programu a ohrozujú koalíciu, je to nezodpovedné.

31.10.2010 09:43 , Aktualizované: 31.10.2010 09:43
odoberať
Google News
zdieľať

Ak jej aspoň dočasne sľubujú vernosť napriek svedomiu, je to protiústavné. Sú dve cesty. V Rakúsku boli Slobodní okrajovou stranou, až kým sa vedenia nezmocnil Haider. Stali sa treťou silou, ale dostali krajinu do izolácie.

Iná vízia? Predstavte si, že by Matovič získal 40 % pod visačkou „strany nestraníkov“. Bez toho, aby vďačil lobistom, politickým bosom či musel rozdávať trafiky spolustraníkom. Mohol by zostaviť vládu z najschopnejších odborníkov bez ohľadu na stranícke tričká. A prijať pragmatický program najvýhodnejší pre Slovensko.

Bola by to katastrofa?

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme diskusiu zastavili

Prevládali v nej príspevky, ktoré boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi. Celú debatu sme vymazali, autorom všetkých slušných príspevkov sa ospravedlňujeme.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie