Pravda Pravda Fairplay kvízy TIPOSBET TIPOSBET

Višňovský chce v sobotu nastúpiť

Do zostavy Slovana by sa v ďalšom pokračovaní bitky o hokejového majstra so Zvolenom mal vrátiť hviezdny obranca Ľubomír Višňovský.

pravda.sk, Boris Vanya - Pravda, SITA
8.4.2005 15:26 , Aktualizované: 8.4.2005 15:26
odoberať
Google News
zdieľať

„Rozhodne sa až v sobotu, ale chcem hrať,“ povedal. Višňovský si poranil v rozhodujúcom siedmom zápase semifinále s Trenčínom koleno, keď sa zrazil so spoluhráčom Rudolfom Jendekom. „Ešte neviem, či budem hrať, ale veľmi po tom túžim. Rozhodnem sa až na rannom rozkorčuľovaní pred zápasom. Je to tak 50 na 50,“ povedal Višňovský, ktorý prvé dva zápasy vo Zvolene sledoval s kamarátmi v televízii. „Chalani ma potešili najmä v prvom zápase, takže som s ich úlovkom spokojný. V druhom už bolo cítiť, že boli unavení,“ dodal Višňovský, ktorý zatiaľ čaká na svoj prvý gól v play off. Šetrí si ho na finále? „Bodaj by to bola pravda. Dôležité sú však víťazstvá, nech dá gól hocikto.“

Hrať by mali aj útočníci Roman Stantien (koleno) a Martin Bartek (narazené rebrá), ktorí v druhom zápase pre zranenia museli nútene oddychovať. Naopak otázny je stále štart Jana Horáčka, ktorý má po sérii s Trenčínom problémy s ramenom. “V sobotu určite nastúpim. Narazené rebrá stále cítim, ale na piatkovom tréningu to bolo už výrazne lepšie ako dni predtým. Nie je to ešte na sto percent, ale dám si obstreky a budem hrať. Ide o finále a ja musím nastúpiť,“ povedal Bartek.

Finálová séria sa opäť rozbehne počas víkendu, v sobotu a v nedeľu sú na programe dva zápasy v bratislavskej ST Aréne. Po dvoch dueloch je stav vyrovnaný 1:1 a Slovan tak má v rukách tromfy – keď na domácom ľade nezaváha, bude sa tešiť z majstrovského titulu. „Uvidíme ako to v Bratislave dopadne. Opäť sa bude zrejme dosť taktizovať, vyčkávať na chybu. Našim plusom však bude fantastické publikum,“ dodal Šatan, najproduktívnejší hráč v play off.

Prvé dva finálové súboje neponúkli fanúšikom ofenzívnu šou, akú predviedli v semifinále Slovan s Trenčínom. Na ľade sa predovšetkým bojovalo o každý puk – pred bránkou, na buly, či pri mantineli. ,,Zvolen hrá odlišným štýlom než Trenčín, museli sme sa tomu prispôsobiť. Najmä súperova rozohrávka nám spočiatku robila problémy. Myslím si však, že aj finálová séria bude mať vysokú úroveň a hokej pôjde už v Bratislave kvalitou nahor," povedal Miroslav Šatan, ktorý druhý zápas vo Zvolene spoločne so Zdenom Cígerom nedohral. Za jasného stavu ich totiž tréner Miloš Říha poslal do kabíny. „Nemalo zmysel sa so súperom naťahovať. Nechal som opory odpočívať,“ vysvetlil Říha.

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie