V Chile bude pomalá antuka
Slovenskí tenisti odohrajú zápas 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára proti Chile v Rancague (10.-12. februára) v aréne určenej pre rodeo a domáci organizátori na nich chystajú veľmi pomalú antuku. Vlaňajších finalistov prestížnej tímovej súťaže čaká na horúcej juhoamerickej pôde pravý kotol.
V hľadisku štadióna Medialuna by totiž malo domácich hráčov búrlivo povzbudzovať až 15.000 fanúšikov.
Nehrajúci kapitán čílskej daviscupovej reprezentácie Hans Gildemeister sa v dueli proti zverencom Miloslava Mečířa bude spoliehať predovšetkým na dvojnásobného olympijského víťaza vo dvojhre i vo štvorhre z OH 2004 v Aténach Nicolasa Massúa a držiteľa zlata v debli Fernanda Gonzaleza. Massú sa už na duel so Slovenskom veľmi teší a verí, že Chile potvrdí úlohu papierového favorita.
„Vždy veľmi rád reprezentujem svoju krajinu v tímových súťažiach, či už ide o Davisov pohár alebo Svetový pohár družstiev. Vlani v 1. kole svetovej skupiny proti Rusku som nenastúpil a v Moskve sme prehrali 1:4, pretože Fernando sám na všetko nestačil. Hráči ako Adrian Garcia, Hermes Gamonal či Paul Capdeville ešte nemajú dostatok skúseností z náročných zápasov. Proti Slovensku bude na mojich i Fernandových pleciach veľká zodpovednosť, no v domácom prostredí na antukovom povrchu mám veľmi dobré šance uspieť,“ povedal Massú.
Čílsky tenista na turnaji ATP v Aucklande poslal „vizitku“ slovenskej jednotke Dominikovi Hrbatému. Dvojnásobného víťaza podujatia v novozélandskom prístavnom meste zdolal v 1. kole po výbornom výkone hladko v dvoch setoch 6:2 a 6:4 a upravil vzájomnú bilanciu na 1:2. Massú sa bude usilovať odplatiť Hrbatému daviscupovú prehru z barážového duelu o účasť vo svetovej skupine z Prešova 2001.