Najnovšie

Spadol vrtuľník, zahynulo šesť Britov

Štvrtková havária britskej vojenskej helikoptéry typu Lynx na južnej Morave si vyžiadala životy šiestich britských vojakov. Obavy, že na palube helikoptéry, ktorá po dopade na zem zhorela, bolo viac osôb, sa našťastie nenaplnili.

ebe, TASR
9.9.2004 19:23 , Aktualizované: 9.9.2004 19:23
odoberať
Google News
zdieľať

Helikoptéra havarovala v okrese Třebíč na juhu Moravy, asi 1,5 kilometra od vojenského letiska Náměšť nad Oslavou. Stroj spadol čiastočne do rieky Oslavy.

Nehoda sa stala v rámci česko-britského vojenského cvičenia vzdušných síl Lietajúci nosorožec 2004, na ktorom sa zúčastňovali stíhačky a helikoptéry oboch krajín. Cvičenie bolo pozastavené a nie je vylúčené, že už nebude pokračovať. Vojaci začali cvičiť na začiatku týždňa a mali pokračovať až do 17. septembra.

Podľa neoficiálnych informácií mohla helikoptéra zavadiť vrtuľou o vedenie vysokého napätia.

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie