Na "ceste smrti" ďalší dvaja mŕtvi
Ďalší dvaja ľudia zomreli za posledné tri dni pri Zlatých Moravciach na ceste z Nitry do Banskej Bystrice. Nebezpečný úsek, ktorý miestni obyvatelia nazývajú "cesta smrti", si od začiatku tohto roka vyžiadal už osem ľudských obetí, povedala policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.
„Za prvých osem mesiacov zomreli pri dopravných nehodách v tomto úseku štyria ľudia a v septembri eviduje polícia ďalšie štyri obete,“ povedala Čuháková. Polícia sa podľa nej na nehodový úsek zamerala. Neustále tu kontroluje dodržiavanie rýchlosti a pokutuje aj nebezpečný spôsob jazdy.
Na svoju neopatrnosť doplatil naposledy 61-ročný vodič Fiatu, ktorý v nedeľu popoludní nerešpektoval značku Stoj, daj prednosť v jazde! a vošiel z vedľajšej cesty pri odbočke na Kolíňany do dráhy Felícii. Zraneniam podľahol dve hodiny po nehode v nitrianskej nemocnici.
Ďalšia nehoda sa stala ešte v piatok ráno, keď zrazil na prechode pre chodcov pri odbočke na Tesárske Mlyňany 58-ročný vodič Škody Fabia 87-ročnú ženu. Príčinu tejto tragédie ešte polícia vyšetruje.
Na nebezpečný úsek hlavnej cesty v blízkosti Zlatých Moraviec sa snažila v máji upozorniť aj primátorka mesta Serafína Ostrihoňová, ktorá dokonca držala pred úradom vlády hladovku, aby dosiahla urýchlenie budovania plánovanej rýchlostnej cesty. Expremiér Mikuláš Dzurinda jej vtedy sľúbil, že výstavbu zaradí medzi osobné priority.
Dnes je Ostrihoňová spokojná, pretože sa už začalo s výkupom pozemkov pod komunikáciou a dobudovanie štvorprúdovej cesty v tomto úseku patrí aj k prioritám kabinetu súčasného premiéra Roberta Fica. Dokončenie celého úseku rýchlostnej komunikácie z Nitry do Banskej Bystrice je plánované v roku 2010.