Najnovšie

Exposlanec Ďuračka pôjde pred súd

Exposlanec Peter Ďuračka, obvinený z útoku na verejného činiteľa, pôjde pred súd. Ako informovala hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová, dozorujúci prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava 1 na neho podal žalobu na súd. Zároveň nevyhovel žiadosti o prepustenie z väzby, pretože podľa neho dôvody, pre ktoré sa do nej exposlanec dostal, stále trvajú. Bývalému poslancovi hrozí trest odňatia slobody na dva až osem rokov.

SITA
10.1.2005 16:47 , Aktualizované: 10.1.2005 16:47
odoberať
Google News
zdieľať

Peter Ďuračka sa ocitol vo väzbe po tom, ako mal 8. augusta večer problémy s políciou. Na znamenie policajtov, okolo ktorých prechádzal na terénnom aute, údajne nezastavil a snažil sa s vozidlom ujsť. Podľa polície privolaná motohliadka začala vodiča prenasledovať. Peter Ďuračka zastavil na Hrebendovej ulici v Bratislave, kde sa snažil skryť pred políciou vo dvore rodinného domu. Jeden z policajtov sa mu v tom snažil zabrániť a postavil sa pred jeho auto. Ani to však Petra Ďuračku neodradilo a chcel pokračovať v ceste do garáže vo dvore. Policajt i napriek tomu, že uskočil, utrpel zranenie, ktoré si vyžiadalo lekárske ošetrenie. Za zjavné nerešpektovanie pokynov polície bol Peter Ďuračka za pomoci donucovacích prostriedkov predvedený na najbližšie obvodné oddelenie. 44-ročný Peter Ďuračka bol obvinený z útoku na verejného činiteľa so zbraňou s návrhom na vzatie do väzby.

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie