Najnovšie

SMK: Sme stabilným partnerom

Strana maďarskej koalície bola v uplynulom volebnom období stabilným partnerom vo vládnej koalícii, vláde a Národnej rade SR. Vyhlásil to predseda Poslaneckého klubu SMK Gyula Bárdos.

TASR
16.5.2006 12:12 , Aktualizované: 16.5.2006 12:12
odoberať
Google News
zdieľať

Poukázal na to, že Poslanecký klub SMK je jediný v parlamente, ktorý nestratil ani jedného poslanca a má stále dvadsať členov ako na začiatku. Maďarská koalícia ako i jej voliči majú podľa neho zásluhu na to, že Slovensko vstúpilo do NATO a Európskej únie. SMK sa tiež hlási k uskutočneným reformám. Korekcie bude potrebovať podľa Bárdosa hlavne oblasť zdravotníctva. Z programu SMK a vládneho programu vyzdvihol poslanec znižovanie regionálnych rozdielov.

Bárdos tiež upozornil na to, že SMK bola jedna z mála strán, ktorá ku koncu volebného obdobia, keď už bol známy termín predčasných volieb, nepredkladala do parlamentu populistické návrhy.

Svoju funkciu zvládol podľa neho aj Béla Bugár ako zastupujúci predseda parlamentu a László Szigeti ako minister školstva.

Za negatívum tohto volebného obdobia Bárdos označil, že po strate koaličnej väčšiny pôsobilo v parlamente toľko nezávislých poslancov. „Chaotické pomery, ktoré boli súčasťou politického života v Národnej rade, myslím, že nie sú dobré a budú mať vplyv aj na postup voličov a apatiu voličov,“ domnieva sa politik.

SMK je podľa neho štandardnou stranou a má program pre celé Slovensko. Máme ambíciu byť vo vláde po voľbách, ale nie za každú cenu, dodal Bárdos.

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie