Najnovšie

V Moste dostanú čierni pasažieri amnestiu

Deti a mladí ľudia, ktorých revízori pristihli na Mostecku pri jazde mestskou hromadnou dopravou bez platného lístka, majú šancu na čiastočné odpustenie pokuty. Ak zaplatia tretinu dlhu, zvyšok im Dopravný podnik miest Most a Litvínov odpustí, píše pondelňajšie severočeské vydanie denníka Mladá fronta Dnes.

tt, ČTK
5.12.2005 10:28 , Aktualizované: 5.12.2005 10:28
odoberať
Google News
zdieľať

Ak však nezaplatia, podnik im nevydá čipovú kartu, ktorá začne platiť pre jazdy autobusom a električkou od apríla budúceho roku.

„Chceme maloletým cestujúcim umožniť vyrovnať svoje dlhy. Pri zaplatení tretiny pokuty v hotovosti im zvyšok odpustíme. Amnestia sa vzťahuje na obdobie od 1. januára do 31. marca budúceho roku. Dosiaľ sme nič podobné neskúšali, výsledok sa preto nedá odhadnúť,“ uviedla hovorkyňa dopravného podniku Yveta Slišková.

Prichytených čiernych pasažierov sú podľa Sliškovej v obidvoch mestách stovky. K základnej pokute 1000 Kč sa postupne pridávajú penále a súdne či exekútorské poplatky. Dlhy sa tak pohybujú až do 10 000 Kč.

Neplatičov čakajú od apríla problémy. Dopravný podnik zavedie systém čipových kariet, ktoré však získajú len tí cestujúci, u ktorých podnik neeviduje žiadne pohľadávky.

zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie