Najnovšie

Značka bio bude len pre ekoprodukty

Značka bio už nebude môcť byť na hociktorej potravine. Jednotné logo Európskej únie bude mať iba ten výrobok, ktorý obsahuje najmenej 95 percent ekologickej zložky. Dohodli sa na tom ministri pôdohospodárstva krajín EÚ.

pi, ČTK
13.6.2007 08:03 , Aktualizované: 13.6.2007 08:03
odoberať
Google News
zdieľať
Zelenina, trh
Foto: Pravda

„Je to skvelý úspech, ktorý pomôže spotrebiteľom ľahšie rozoznávať ekologické produkty v celej Európskej únii,“ uviedla komisárka pre poľnohospodárstvo Mariann Fischer-Boelová.

Ak ekologické zložky vo výrobku neprekročia hranicu 95 percent, bude tovar označený slovným spojením „obsahuje ekologické zložky“.

Biopotraviny žnú úspechy v celej Európskej únii, hoci v pôvodných krajinách únie už ich podiel nerastie tak výrazne ako v 90. rokoch. V krajinách strednej a východnej Európy by však ich spotreba mala v najbližších rokoch vzrásť niekoľkonásobne.

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie