Najnovšie

Burger King mieri na Slovensko

Na Slovensko mieri ďalšia známa sieť rýchleho občerstvenia. Spoločnosť AmRest Holdings, ktorá prevádzkuje viacero reštaurácií známych značiek rýchleho občerstvenia v strednej a východnej Európe, totiž oznámila uzavretie dohody o spoločnom zámere s firmou Burger King Europe pre tri nové trhy. Ide o Českú republiku, Slovensko a Slovinsko.

SITA
7.7.2008 11:45 , Aktualizované: 7.7.2008 11:45
odoberať
Google News
zdieľať
Hamburger, McDonalds
Foto: McDonalds
Ilustračné foto

Obe strany tak súhlasili, že vstúpia do rokovaní, ktorý výsledkom by malo byť uzatvorenie franšízingových zmlúv medzi Burger Kingom a AmRestom, ktorý by tak mohol prevádzkovať reštaurácie Burger Kingu v týchto troch krajinách. Rokovania majú zahŕňať špecifické podmienky, ktoré by v súvislosti s výstavbou a prevádzkou reštaurácií Burger King na troch nových trhoch vyhovovali obom stranám. Informovala o tom spoločnosť AmRest.

V súčasnosti má AmRest, ktorý sídli v poľskej Wroclawi, práva na otvorenie a prevádzku reštaurácií siete Burger King v Poľsku a v Bulharsku. Momentálne pritom spoločnosť prevádzkuje 6 reštaurácií Burger Kingu v Poľsku a dve v Bulharsku. AmRest Holdings je jedným z najväčších nezávislých prevádzkovateľov reštaurácií v strednej a východne Európe.

Od roku 1993 sa portfólio jej reštaurácií rozšírilo o silné značky ako KFC, Pizza Hut, Burger King alebo Starbucks, ktoré prevádzkuje na základe franšízingových zmlúv a spoločných partnerstvách. V súčasnosti prevádzkuje spolu 260 reštaurácií rýchleho občerstvenia a zamestnáva vyše 9 000 ľudí.

Burger King je druhou najväčšou sieťou rýchleho občerstvenia na svete. V súčasnosti pod značkou Burger King funguje vo svete viac ako 11 400 reštaurácií. Približne 90 percent zo všetkých reštaurácií Burger King je pritom vlastných a prevádzkovaných nezávislými podnikateľmi na základe franšízingových dohôd.

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie