Najnovšie

Šéf asociácie hotelov: Slováci sú veľmi citliví na ceny, opatrne ich však musíme zvyšovať

Máme za sebou prvú polovicu letnej sezóny a očakávame zvýšenú návštevnosť, hovorí Marek Harbuľák z Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska.

10.8.2023 05:00
odoberať
Google News
zdieľať
364200421 105877419276298 3731807800749511789 n  2
Foto: Ivan Majerský

„Počasie nám však momentálne nehrá veľmi do kariet, čo môže znamenať, že pri niektorých prevádzkach, napríklad v akvaparkoch či kúpaliskách, bude návštevnosť nižšia. Napriek tomu pevne veríme, že to v ešte v auguste dobehneme,“ hovorí Harbuľák.

Pozrite si krátky teaser k rozhovoru:

Video
Zdroj: Ivan Majerský tv

Rast nákladov sme museli pretaviť do cien služieb, ktoré však v letnej sezóne výraznejšie nestúpali, pokračuje.

„Naopak, inflácia bola najvyššia na prelome rokov a v tom čase bol viditeľný výrazný nárast cien vo všetkých oblastiach. V tom čase sa ceny upravovali o sumy, o ktoré rástli náklady. Už nie je priestor na to, aby sme ceny zvyšovali ešte výraznejšie preto najmä domáci návštevníci sú veľmi citliví na pomer ceny a kvality služieb,“ hovorí Harbuľák.

Celý rozhovor si prečítate onedlho na webe pravda.sk.

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme diskusiu zastavili

Prevládali v nej príspevky, ktoré boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi. Celú debatu sme vymazali, autorom všetkých slušných príspevkov sa ospravedlňujeme.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie