Najnovšie

Repre ide do Prešova, buďte pri tom

Ženská futbalová reprezentácia sa predstaví v Prešove. Nový futbalový stánok Futbal Tatran Arena bude 30. mája 2025 o 17:00 hod. hostiteľom zápasu Ligy národov 2025 Slovensko – Gibraltár. Po nedávnom zápase Internacionálov SR A KLK čaká fanúšikov futbalu v Prešove ďalší futbalový sviatok, ženský národný tím SR sa vracia do Prešova po 27 rokoch.

22.5.2025 00:00
odoberať
Google News
zdieľať
01 SR Z  eny A
Foto: TASR/ Lukáš Grinaj
Ženská reprezentácia pred zápasom Ligy národov 2025 Slovensko - Moldavsko (Trnava, 25.02.2025).

Tím trénera Kopúňa je lídrom tabuľky 1. skupiny Ligy C, v doterajších štyroch zápasoch Ligy národov 2024/25 zaznamenal plný počet bodov a neinkasoval ani jeden gól. V Prešove sa môže priblížiť k priamemu postupu do B-divízie, po domácom dueli s Gibraltárom odohrá ženská reprezentácia posledný šiesty zápas aktuálnej edície Ligy národov 3. júna na Faerských ostrovoch.

Tréner Kopúň verí v divácku podporu v Prešove

„Veľmi sa tešíme na posledný dvojzápas, aj keď nás čakajú náročné presuny a veľa nalietaných kilometrov, čo má vplyv na regeneráciu. Verím, že budeme úspešní, ja osobne som plný očakávaní najmä v súvislosti s diváckou návštevou v Prešove. Videl som otvárací duel vo Futbal Tatran Arene, krásny štadión naštartoval na východe Slovenska futbalový boom, verím, že nás príde podporiť veľa fanúšikov,“ povedal tréner ženskej reprezentácie SR, Peter Kopúň.

Reprezentačné tímy sa tradične tešia na východe Slovenska veľkej popularite. Bude prekonaný minuloročný divácky rekord z Popradu, kam na duel s Walesom zavítalo 2013 platiacich divákov? „Veľmi si to želám pre náš tím a pre celý ženský futbal na Slovensku. Ja sa na východe našej krajiny cítim vždy veľmi dobre a zápas v novej Futbal Tatran Arene bude špeciálny aj tým, že mám v prešovskom klube veľa dobrých priateľov,“ doplnil tréner Kopúň.

Tréner ženskej reprezentácie SR Peter Kopúň. Foto: TASR/ Lukáš Grinaj Tréner ženskej reprezentácie SR Peter Kopúň.

Kapitánka Korenčiová túži zažiť vypredaný štadión

Tohtoročné výkony našich dievčat spĺňajú tie najvyššie kritériá, kolektívny úspech sa preniesol aj do individuálnych štatistík. Tamara Morávková je aktuálne s piatimi gólmi zo štyroch stretnutí najlepšou kanonierkou Ligy národov 2025 v rámci všetkých divízií. O víťaznom nastavení tímu hovorí pred záverečnými duelmi skupinovej fázy kapitánka Mária Korenčiová. „Určite nechceme nič podceniť a budeme sa snažiť zopakovať výkon a výsledok z Gibraltáru, kde sme dosiahli vysoké víťazstvo 8:0. Veľmi rada hrávam na východe Slovenska, futbal sa tu vždy teší úžasnej podpore a záujmu fanúšikov, obzvlášť sa teším na nový štadión a atmosféru v Prešove,“ povedala brankárka ženskej reprezentácie a dodala: „Každý zápas v reprezentačnom drese je výnimočný, ak by sa však podarilo štadión vypredať, bol by to určite jeden z najhodnotnejších momentov mojej kariéry.“

Slovenky pre duelom s Faerskými ostrovmi (Trnava,  21.02.2025). Foto: SFZ/ Pavol Gašpar Slovenky pre duelom s Faerskými ostrovmi (Trnava, 21.02.2025).

Prešov nadväzuje na históriu, po repre bude hostiť ME U21 2025

Prešovský štadión hostil v doterajšej histórii jeden zápas ženskej reprezentácie, 13. mája 1998 zdolali Slovensky v kvalifikácii o postup na MS 1999 na vtedajšom štadióne Tatrana Izrael 5:0 po góloch Kataríny Čillíkovej, Marcely Babuliakovej, Silvie Gajdošovej a dvoch presných zásahoch Dariny Škodlerovej. Ženská repre sa tak vracia do Prešova po dlhých 27 rokoch.

Futbal Tatran Arena bola slávnostne otvorená v tretí májový deň stretnutím Internacionálov SR a KLK proti Internacionálom prešovského Tatrana, duel Ligy národov žien Slovensko – Gibraltár tak bude druhý v poradí na vynovenom štadióne v Prešove. Zápas bude pomyselnou generálkou na blížiaci sa záverečný turnaj ME 2025 do 21 rokov na Slovensku, v rámci základnej skupiny D bude Prešov hostiť zápasy Ukrajina – Dánsko (12.6.), Holandsko – Dánsko (15.6.) a Holandsko – Ukrajina (18.6.).

Vstupenky na stretnutie Ligy národov žien 2025 Slovensko – Gibraltár (30.5.2025 o 17:00 hod.) v Prešove sú k dispozícii na webovom sídle Slovenského futbalového zväzu – futbalsfz.sk.

zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie