Z muziky: Energit a spol.
Keď pred ôsmimi rokmi predčasne zomrel Karel Knechtl, človek zodpovedný za nepreberné množstvo reedícií zlatého fondu českej rockovej hudby na kompaktných diskoch, vyzeralo to dlho, že nastal koniec reedícií v Česku.
Napokon to nebolo také hrozné, vyšlo zopár zaujímavých reedičných titulov (napríklad box s albumami skupiny Jazz Q).
Fanúšikovia fusion si však pre istotu už nerobili nádeje, že by ešte čosi z ich obľúbených albumov mohlo dakedy vyjsť na kompaktných diskoch. Keď však pánboh chce, motyka vystrelí.
Vydavateľstvo Indies sa začiatkom roka dohodlo na spolupráci s vlastníkom práv vydavateľstvom Supraphon a vydalo na kompaktných diskoch albumy skupín Energit, Impuls, Mahagon a Combo FH zo 70. a 80. rokov. Vlastne sa stal zázrak, v ktorý som ani neveril.
Včera som si to plný radosti doniesol z Prahy! Týždeň mám čo počúvať stále dookola – a potom ešte dlhé roky občas, keď príde chuť!