Najnovšie

Centrum Gercenova sa rozrastá

Ďalší nový objekt vyrastá na len nedávno dokončenom Petržalskom korze. Domov v ňom už o rok nájde šesťdesiat rodín. Spoločnosť Reding, ktorá sa pustila do napĺňania predstáv mestskej časti o tzv. Centre Gercenova, tu po jeho dostavaní začne v apríli 2007 budovať zatiaľ posledný z plánovaných polyfunkčných domov.

Alena Kopřivová, PRAVDA
13.2.2006 16:37 , Aktualizované: 13.2.2006 16:37
odoberať
Google News
zdieľať

Budovanie lokality s názvom Centrum Gercenova odštartovala nie práve najšťastnejšie firma Sibamac. V pavlačovom dome (označovanom ako I. etapa stavby č. 1) so žlto-modrou fasádou, ktorý vybudovala, ľudia aj päť rokov po nasťahovaní zápasia s nedostatkami. Vlhko, pleseň, zatekanie, zamŕzajúca stúpačka so studenou vodou a iné problémy sú ich nočnou morou. Napriek uznaným reklamáciám sa len máločo zmenilo k lepšiemu. Ako investor vystupovala v I. etape mestská časť Petržalka. Prvý a posledný raz. Ukázalo sa totiž, že táto funkcia bola nad jej sily.

Dobudovania 1. stavby sa už ujala spoločnosť Reding. Jej zásluhou je obývaná aj 2. stavba – polyfunkčný dom s oranžovo-sivou fasádou. „Pokračujeme 4. stavbou, v ktorej bude 61 jedno- až štvorizbových bytov. Hotová bude do marca 2007. Následne sa pustíme do 3. stavby, takisto polyfunkčnej, ktorá premostí Petržalské korzo,“ priblížil najbližšie zámery investorskej a súčasne dodávateľskej spoločnosti Reding Ladislav Ďurian, vedúci oddelenia pre obchod a marketing.

V sedempodlažnej čiastočne podpivničenej stavbe v tvare trojuholníka budú okrem bytov na 2. až 6. nadzemnom podlaží prevádzky obchodov a služieb. Vyše 30 parkovacích miest nájdu motoristi v podzemí objektu a rovnaký počet vozidiel bude možné odstaviť v jeho prízemnej časti.

Dom je riešený bezbariérovo. Má výbornú polohu, len niekoľko minút trvá cesta na spoje mestskej dopravy, na Petržalskú stanicu, k výstavnému areálu Incheba, do Sadu Janka Kráľa a odtiaľ cez Nový most aj do historickej časti Bratislavy.

zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie