S časovým odstupom dokážeme mnohé udalosti vysvetliť hádam objektívnejšie, bez ideologických klišé, tlakov zvonku a osobného emotívneho nasadenia.
Bohuš Lenický nastupuje do Pravdy v marci 1987. Mešká mu vlak z Galanty a tak mešká prvý deň v práci. Šéfredaktor Bohuš Trávniček mu ponúka koňak a byt v hlavnom meste.
Za sto rokov sa vystriedali v Pravde stovky ľudí, nielen redaktorov a fotografov. Edita Csókaová pracovala najprv pri ďalekopise, potom v archíve. Začala v roku 1968.
Pri príležitosti 100. výročia vzniku Pravdy odpovedajú známe osobnosti na dve otázky. Čo pre vás znamená Pravda? A čo by ste zaželali Pravde do ďalších rokov?
5. júna 1989 zorganizovali ochranári na Hlavnom námestí v Bratislave happening pod názvom Deň radosti. Viaceré osobnosti ich prišli verejne podporiť.
Nakúpite pod jednou strechou. Tak znel slogan Priora, ktorý sa pred vyše polstoročím stal prvým plnesortimentným obchodným domom v bývalom Československu.
Z bohatej novinárskej tvorby Márie Sedlákovej vyberáme jej reportáž o katastrofálnej povodni v júni 1965. Škody sa rátali v miliardách korún.
Ženy riadili redakčný kolektív Pravdy v jej 100-ročnej histórii len dvakrát. Prvou šéfredaktorkou bola Mária Sedláková (1922 – 1987). Aj ju postihli neskôr politické čistky.
Vydávali nielen básnické zbierky, prispievali aj do novín. Do Pravdy. Bolo ich viacero, odkedy pred sto rokmi vznikol najdlhšie fungujúci denník na Slovensku.
Na výzvu čitateľom a sympatizantom Pravdy pri príležitosti jej stého výročia prišli do redakcie desiatky listov a e-mailov. Tu sú niektoré z nich.
Herečka Mária Kráľovičová spomína, že Pravdu čítal už jej otec v Čároch na Záhorí. Naše noviny má stále rada a číta ich. Toto je jej príspevok k storočnici.
Sto rokov s vami. V dobrom aj v zlom. Pravda. Najčítanejší a najpredávanejší mienkotvorný denník na Slovensku predstavil nový imidžový spot.
Dominika Kovaľ Siváková sa narodila v roku, ktorý znamenal zásadný zlom nielen pre Pravdu, ale pre celú spoločnosť – v zamatovom roku 1989.
Tváre sa nedajú redigovať, ani skracovať, nemajú titulok či pointu. Jednoducho sú. V redakčnom archíve máme stovky fotografií umelcov. Pozrite si niektoré z nich.
Pravda má 100 rokov. A tak sa najmladší redaktor Michal Horský (22) pýtal služobne najstaršieho Jozefa Sedláka (66) a bývalých redaktorov Júliusa Lőrincza (80) a Vladimíra Jancuru (72).
Denník Pravda má 100 rokov. Čo pre vás znamená Pravda? A čo by ste jej zaželali do ďalších rokov? Pýtali sme sa predstaviteľov kultúrneho života.
Presne dnes má denník Pravda 100 rokov. Čo pre vás znamená Pravda? A čo by ste jej zaželali do ďalších rokov? Pýtali sme sa významných predstaviteľov spoločenského života.
Pri príležitosti 100. výročia vychádzania denníka redakcia pre vás pripravila výber (nielen) titulných strán. Pozrite si, ako Pravda zaznamenala navýraznejšie udalosti.
Energie má na rozdávanie. Prešovčan Ján Slávik prišiel na svet 24. júna 1920, a tak je o niekoľko týždňov starší ako denník Pravda. Číta ju už od pätnástich rokov.
Pravda sa dožíva storočnice. Okrúhle výročie je príležitosťou povedať si, aké to boli noviny pri ich vzniku i v nasledujúcich obdobiach vychádzania. A čo z nich zdedila dnešná Pravda.