Slovensko tak Achmeu nemusí odškodniť sumou viac ako 22 miliónov eur.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Zahraniční investori možnosť arbitrážneho konania v bilaterálnych zmluvách často zneužívajú, aby presadili svoje záujmy.
Spor o zákaze zisku zdravotných poisťovní je podľa ministerstva definitívne minulosťou.
Platnosť bilaterálnych dohôd o ochrane a podpore investícií uzavretých s členskými štátmi Európskej únie sa ukončí.
Slovensko zrejme nebude musieť zaplatiť viac ako 22 miliónov eur holandskej spoločnosti Achmea B.V., ktorá je akcionárom Union zdravotnej poisťovne.
Neubehlo veľa času, čo minister zdravotníctva Tomáš Drucker pripustil, že pacienti si budú musieť priplácať viac a návrhy, ako to urobiť, sa začali hrnúť.
Bez ohľadu na konečný výsledok v spore Slovenskej republiky s holandskou spoločnosťou Achmea, tá bude naďalej pokračovať v aktivitách na Slovensku. Achmea je vlastníkom zdravotnej poisťovne Union.
Bez ohľadu na konečný výsledok v spore Slovenskej republiky so spoločnosťou Achmea chce firma naďalej pokračovať v aktivitách na Slovensku.
Nemecký Najvyšší spolkový súd rozhodol v prospech Slovenska v konaní o zrušení arbitrážneho rozhodnutia v spore so spoločnosťou Achmea.
Vlastník zdravotnej poisťovne Union, holandská spoločnosť Achmea, už Slovensku zaplatil právne náklady arbitrážneho konania.
Tento rok by malo padnúť rozhodnutie nemeckého súdu, či Slovensko zaplatí 25 miliónov eur spoločnosti Achmea, vlastníkovi zdravotnej poisťovne Union.
MARIÁN REPA: Počet súdnych sporov medzi korporáciami a štátmi z roka na rok stúpa, pričom zástupcovia vlád v nich zvyčajne ťahajú za kratší koniec.
Štát môže vyvlastniť dve súkromné zdravotné poisťovne a nechať na trhu len jednu. Potvrdil to medzinárodný arbitrážny súd.
Desať mesiacov sa už Slovensko snaží odvrátiť rozsudok v prehratej arbitráži, zdá sa však, že je bližšie k prehre.