Počas sledovaného obdobia od roku 1928 do roku 2022 akciový index S&P 500 celkovo zaznamenal 61 rastových rokov a 30 rokov, v ktorých jeho výkonnosť klesla.
ĽUBOŠ PAVELKA: Ľudia majú v bankách a vo fondoch uložených približne 50 miliárd eur. Poriadna časť sa vyparila za uplynulých 12 mesiacov ako dôsledok inflácie a poklesu akciových trhov.
Nepriaznivá situácia na akciových trhoch by mohla zatraktívniť iné šetriace produkty. Vracajú sa do hry banky a ich termínované vklady? Koľko dokážete zarobiť?
ĽUBOŠ PAVELKA: Polemiky týkajúce sa budúcich starobných dôchodkov naberajú na obrátkach. Diskutuje sa najmä o zavedení rodičovského bonusu.
IGOR DANIŠ: Pumpovanie peňazí zvyšuje ceny akcií, majitelia najväčších svetových podnikov znásobujú svoje bohatstvo. Bezprácne, v čase, keď iní prepočítavajú každé euro.
Rast trhov, inflácia, vysoké ceny energií... Čo najviac vystihuje rok 2021 vo svete financií? Skúsime zistiť v relácii Ide i peniaze.
IGOR DANIŠ: Ak nedôjde vo svetovej ekonomike k štrukturálnym zmenám, naše podniky budú opätovne vystavené potrebe naliehavej pomoci. Zatlačiť musíme na EÚ, bez nej sme stratení.
ĽUBOŠ PAVELKA: Priemerný starobný dôchodok u nás možno nominálne porovnať s príjmom gréckeho penzistu, ktorý sa živil iba sezónnymi prácami v poľnohospodárstve.
Aj keď niektorí odborníci označujú rok 2020 z hľadiska financií za krízový, kto neprišiel o celý či väčšiu časť príjmu, mohol aj pekne zarobiť. Ako a na čom?
Zo všetkých volieb na svete majú vari najväčší vplyv na akciové trhy prezidentské voľby v USA. Čo sa na nich bude diať po víťazstve Joa Bidena? Budú vaše úspory rásť alebo strácať hodnotu?
Akciové trhy vo vyspelom aj v rozvíjajúcom sa svete pokračovali v júli v raste už štvrtý mesiac za sebou
Máme sa o úspory v druhom dôchodkovom pilieri báť? Máme do toho aktívne zasiahnuť a meniť stratégiu sporenia? Odpoveď prináša pravidelná relácia Ide o peniaze.
Začiatkom marca sme v TV Pravda prvý raz hovorili o vplyve koronavírusu na naše peniaze. Sledovali sme najrýchlejší prepad v histórii akciových trhov. Aká je situácia dnes?
Americké finančné trhy zažili najhorší týždeň od globálnej finančnej krízy v roku 2008.
Akciové trhy na oboch stranách Atlantiku rastú. V USA uzavreli indexy na rekordných maximách, v Európe sú na štvorročnom vrchole.
V americko-čínskom obchodnom spore zostáva situácia nejasná. Hovorilo sa o pokroku, ale dohodu sa zatiaľ nepodarilo dosiahnuť.
Svetový akciový trh tento rok zažil najväčšie výpredaje od obdobia finančnej krízy. Globálny index FTSE All World stratil 12 percent.
Za padajúcimi akciami, zlacnením ropy či zmiernením optimistických prognóz rastu sa dá tušiť možné spomalenie ekonomiky.
Nemecká burza má za sebou najhorší rok za 10 rokov. Kľúčový nemecký index Dax v roku 2018 ukončil 6-ročnú ziskovú sériu.
Prvýkrát od nástupu premiéra Šinzóa Abeho tokijská burza ukončila rok v strate.