Žihľava nie je burina, hoci ju za ňu mnohí pokladajú. Žihľavový čaj je unikátny nápoj, ktorý má hlavne pre ženské telo výnimočné benefity.
Lyžička medu do čaju či len tak pre chuť - najmä v zime nám med vie spríjemniť nepríjemné či chorľavé dni. Poznáte benefity a riziká medu?
Zima má pre mnohých veľké čaro. Vianoce aj zimné športy patria medzi najväčšie radosti tohto obdobia. No niektorí sa musia pasovať aj s nepríjemnosťami, ktoré toto obdobie prináša. O čo ide?
Máte kašeľ, ktorý pretrváva viac ako šesť až osem týždňov bez toho, aby ste si ho mohli spojiť s prekonanou infekciou alebo s alergiou? V tom prípade by ste už ďalej nemali strácať čas a mali by ste navštíviť svojho všeobecného lekára, aby objasnil jeho príčinu.
Prinášame vám prehľad nápojov pri riešení rôznych zdravotných problémov. Ako pripraviť krvný koktail či cesnakový elixír?
Za sezónnou alergiou je celý rad alergénov, mnohé pestujeme v záhrade. No vzdať sa ich nemusíme.
Ak máte potravinové obmedzenia a nemôžete laktózu ani orechy, potom siahnite po ich skvelej náhrade.
Táto málo známa rastlina pripomína vzhľadom žihľavu a je to účinná liečivka, ktorá pomáha najmä pri alergiách.
Táto bežná koreňová zelenina je počas roka skoro zabudnutá. Spomenieme si na ňu len počas sviatkov, čo je škoda.
Jarné obdobie je už tradične spojené aj s kýchaním a vykašliavaním. Úľavu prinesie nielen prechádzka po lese, ale aj difúzovanie pár kvapiek éterických olejov.
Bolesť hlavy je masovo rozšírená diagnóza, ktorá postretla už každého. Avšak nie je bolesť ako bolesť a v závislosti od toho, ktorá vás potrápi, je vhodné voliť aj ideálne riešenie.
Zo štúdie publikovanej v National Geographic vyplýva, že do roku 2100 by množstvo peľu, ktorý rastliny produkujú v období kvitnutia, mohlo vzrásť až o 40 percent.
U niekoho sa alergia prejaví už v detstve, u iného až v dospelosti. Prečo? A aké sú rizikové faktory vzniku alergie?
Hoci sa často hovorí o alergii na prach, v ide vlastne o alergiu na roztoče. Výborne sa však lieči alergénovou imunoterapiou, hovorí doktor Radovan Košturiak.
Alergia v súčasnosti postihuje jedného z troch ľudí a podľa odhadov ňou bude do roku 2025 trpieť až polovica svetovej populácie. Nejakou formou alergie trpí vyše 30 percent populácie. Alergie sú dnes najčastejším chronickým ochorením v Európe.
Výskyt alergií vo svete je čoraz väčším problémom u detí. Tie, ktoré trpia alergiou, majú až deväťnásobne vyššiu šancu na rozvoj astmy v dospelom veku.
Odborníci volajú po tom, aby sa teraz, keď sa pandemická situácia zlepšuje, začala opäť väčšia pozornosť venovať aj tomuto, dnes dobre liečiteľnému, ochoreniu.
Kým na začiatku 20. storočia boli alergie zriedkavé, dnes sú najčastejším chronickým ochorením v únii a v roku 2025 postihnú až polovicu populácie únie.
Hoci ľudí pribúda, tieto ochorenia sa často zľahčujú. Včasná liečba je však kľúčová. Čo ich spôsobuje? Ako sa astma prejavuje?
Kanadskí vedci tvrdia, že alergie, ktoré sa vyvinú v prvom roku života dieťaťa, možno predpovedať analýzou ich prvej stolice po narodení.