Jej denník sa stal jedným zo symbolov tragického osudu miliónov ľudí židovského pôvodu.
Televíznych projektov, ktoré by sa venovali druhej svetovej vojne, je momentálne ako šafranu.
Anna Franková sa konca vojny nedočkala. Zomrela na týfus vo februári 1945 v koncentračnom tábore Bergen-Belsen.
Prostredníctvom medzinárodnej putovnej výstavy z dielne Anne Frank House v Amsterdame zoznamuje mladú generáciu s aktuálnymi témami
Nová kniha mala odhaliť, kto v roku 1944 vyzradil gestapu úkryt Anny Frankovej. Odborníci však zistenia vyšetrovacieho tímu vyvrátili.
Skrýšu, v ktorej sa počas druhej svetovej vojny pred nacistami v Amsterdame ukrývala rodina Anny Frankovej, vyzradil podľa najnovších zistení židovský notár.
Krátka opera Grigorija Frida z roku 1969 si všíma známy osud židovského dievčaťa.
Do kampane sa zapojili preživší z celého sveta, ktorí plánujú každý deň zverejňovať na Facebooku videá s výzvou pre šéfa spoločnosti Marka Zuckerberga.
V priebehu rokov ohrozovali mnohé známe pamiatky - od lokálnych po tie svetoznáme - vojny, požiare, nepriaznivé počasie aj ľudské rozhodnutia.
Dom na Prinsengrachte 263 v Amsterdame, kde sa cez vojnu skrývala rodina Anny Frankovej, musel byť nenápadný. Dnes ho obliehajú ľudia z celého sveta.
HANA FÁBRY: Čo môže mať spoločné Anna Franková so žilinskými deťmi? Nespája ich doba, krutosť vojny ani tragická smrť v lágri...
Polícia identifikovala dvadsať futbalových fanúšikov Lazia, ktorí polepili časť štadióna v Ríme nálepkami s podobizňou Anny Frankovej v drese rivala.
Kým hráči Lazia Rím si navliekli na seba tričká s podobizňou Anny Frankovej, fanúšikovia klubu sa v zápase Serie A prezentovali fašistickým skandovaním.
Taliansky futbal čaká víkend s minútami ticha a čítaním pasáží z denníka Anny Frankovej. Môžu za to ultras Lazia Rím.
Arsilda. Názov opery barokového skladateľa Antonia Vivaldiho zaznel v nedeľu večer počas slávnostného odovzdávania divadelného ocenenia sezóny DOSKY až päťkrát.
Nominácie na ceny DOSKY 2017 sú už známe. Najviac, až 13 z 30 nominácií má Slovenské národné divadlo.
Kenneth Branagh rokuje o účasti na pripravovanej snímke Keeper Of The Diary, ktorá rozpráva o tom, ako sa Otto Frank snažil získať vydavateľa pre denník jeho dcéry Anny.
Annu Frankovú a jej rodinu, ktorá sa počas druhej svetovej vojny skrývala v Amsterdame, možno vôbec nik nezradil a nacisti jej úkryt objavili len náhodou.
Inscenácia Anna Franková na motívy Denníka Anny Frankovej nie je sentimentálna, ale fakticky verná v hľadaní ľudského tepla v čase všeobecnej nenávisti a čoraz neodôvodnenejšej xenofóbie.