Horská záchranná služba prichádza s novou aplikáciou, pomoc si privoláte jediným klikom a ak sa nevrátite z túry, vyberú sa vás hľadať.
Milujete tú voľnosť, keď si len tak sadnete za volant, ďobnete prstom do mapy, zošliapnete plynový pedál a vyberiete sa na výlet?
Dve oblasti - umelú inteligenciu a zdravotníctvo prepojila technológia Hilbi, ktorú vytvorili slovenskí vývojári. Vyhodnotí zdravotný stav pacienta a ponúkne riešenie na mieru, aj keby bol tisíce kilometrov od domova.
Nájsť si známosť vo svete celebrít a hviezd nie je asi jednoduché. Ale o kúsoček ľahšie to vraj momentálne majú slávni "singles"...
MARTIN KRNO: Áno, mýliť sa je ľudské. Ale nikto zainteresovaný z vlády si svoj omyl nepripustil. Po repatriantoch hľadali vinníkov vo firmách Apple a Google.
Udržiavanie sociálneho odstupu je jedným z mnohých preventívnych opatrení, ktoré majú spomaliť šírenie nového koronavírusu.
Podľa údajov polície tvoria krádeže dreva až 51 percent zachytenej environmentálnej kriminality. V dohľadnom čase by sa to však mohlo zmeniť.
Zostať bez cvičenia hraničí u niekoho priam s pocitom akoby zostal bez ruky. Čo však robiť v čase domácej izolácie a karantény?
Firma ponúka softvér verejným inštitúciám zadarmo. Využiť by sa dal napríklad v dopravných prostriedkoch či v obchodoch.
Portál už využilo viac ako dva milióny ľudí.
To však podľa členov tímu okolo aplikácie nepochopiteľne otáľa.
Mobilná aplikácia bude dostupná bezplatne v operačných systémoch Android a iOS.
Občania SR môžu požiadať o voľbu poštou zo zahraničia aj prostredníctvom aplikácie SrdcomDoma.
Okrem iného budú môcť občania v aplikácii nahlasovať prípady trestnej činnosti a rozšírená bude o zasielanie upozornení v mimoriadnych prípadoch.
Aplikácia by mala byť spustená do konca roka 2020.
Prostredníctvom aplikácie vláda pretláča oficiálne správy a predstavy.
Žijeme v dobe rýchlych technologických zmien, kde má smartfón už takmer každý.
Aplikácia na mobilnom telefóne urýchľuje odhalenie stavu obličiek, ktorý môže byť u hospitalizovaných pacientov fatálny.
Falošná aplikácia FaceAPP nakazila zariadenia obetí advérovým modulom s názvom MobiDash.
Je ich plný internet. Zábery ľudí starších o tridsať či štyridsať rokov - prognóza vzhľadu do budúcnosti. Novej aplikácii podľahli aj celebrity a mnohé z nich sa pochválili na sociálnych sieťach.