Jeho tvrdenia sa stretli so skepsou odborníkov, on je ale presvedčený, že táto guľa poskytuje ďalší dôkaz niekdajšej existencie vyspelej civilizácie u nás.
Múmiu starú asi 4 300 rokov objavili v zapečatenom vápencovom sarkofágu na dne 15-metrovej šachty v odkrytej hrobke.
Nové nálezy na mieste rímskeho vojenského tábora sú výsledkom spolupráce archeológov a policajných potápačov.
V toskánskej obci San Casciano dei Bagni našli pri vykopávkach 24 sošiek z čias Etruskov a Rimanov. Niektoré sú vysoké takmer meter.
Egypťania dlhodobo podozrievali Howarda Cartera, ktorý v roku 1922 objavil hrobku faraóna Tutanchamóna, že časť pokladu z hrobky pred jej oficiálnym otvorením ukradol.
Jeden z európskych kráľov, ktorý zomrel pred viac ako 1000 rokmi na území Poľska a ktorého prezývka sa stala názvom pre bezdrôtovú technológiu, je teraz sporom medzi archeológmi.
Úlomok čeľuste objavený minulý mesiac v severnom Španielsku by mohol byť najstaršou známou fosíliou ľudského predka v Európe, uviedli v piatok španielski paleontológovia.
Územie medzi Holíčskym zámkom a veľkomoravským kostolom v Kopčanoch ukrýva stáročné tajomstvá. Hrozí, že Slovensko tento krajinný klenot navždy stratí pre výstavbu logistického centra.
Archeológovia objavili v Egypte rozsiahle staroveké mesto, ktoré bolo po stáročia v zabudnutí, hoci sa nachádza v blízkosti najznámejších egyptských pamiatok.
Britskí archeológovia veria, že našli miesto, kde pôvodne stál prehistorický monument, ktorý je teraz dominantou Stonehenge.
Pod Vikingami si predstavíme neúprosných nájazdníkov, obdivujeme bojovníkov a ich udatnosť na bojovom poli a mužné správanie. Podľa historikov však niektorí bojovníci mohli byť v skutočnosti transmuži.
Hoci mal Jozef Hudec talent aj na matematiku, rozhodol sa pre históriu. Bájny Egypt pozná naozaj dobre. Prináša z neho na Slovensko nové, vzrušujúce poznatky.
Archeológovia v Rusku objavili záhadnú stavbu postavenú z kostí mamutov, datovanú do obdobia spred 25 000 rokov.
Vrak leží 110 kilometrov západne od Trondheimu.
Pri výskume v trase budúceho úseku diaľnice D11 severne od Hradca Králové urobili archeológovia unikátny objav.
Mexickí archeológovia spolu s americkými a japonskými kolegami priniesli dôkaz o vzťahoch mayskej civilizácie s vládcami posvätného mesta Teotihuacán.
V hrobke germánskeho kniežaťa v popradskej mestskej časti Matejovce sa pôvodne našla rozlomená na dva kusy.
V letnom seriáli Pravdy To najlepšie, čo doma máme sme vám prinášali rozhovory s významnými osobnosťami slovenskej kultúry. Seriál ukončujeme archeológom Jozefom Labudom.
Archeológ Drahoslav Hulínek sa momentálne venuje odkrývaniu histórie na Slovensku, konkrétne v Trenčíne. Čoskoro sa však opäť vyberie do cudziny - do Iraku.
Hrobka vznikla približne v rokoch 1 500 až 1 000 pred naším letopočtom v období Novej ríše a patrila sudcovi.