Len niekoľko metrov od pláže našiel v piesku na dne mora španielsky potápač zvyšky rímskej lode, ktorá je stará asi 1700 rokov.
Dekódovaný predchodca tzv. čiernej smrti, najstarší nepoškodený vrak lode aj odhalené tajomstvá múmie.
Pri Blatnom, kde sa pripravuje nová diaľničná križovatka, našli archeológovia až desať obydlí z obdobia okolo päťtisíc rokov pred naším letopočtom.
Predstavitelia SOS Bratislavský hrad, Spolku architektov Slovenska a ďalší odborníci chcú garanciu ochrany pamiatok na Bratislavskom hrade a zmenu projektu.
Aktivisti chcú garanciu ochrany a dôstojnej prezentácie keltských pamiatok nájdených na Bratislavskom hrade a tiež pozastavenie stavby garáží.
Rímsky nápis na trenčianskej hradnej má 1 800 rokov a jeho čitateľnosť sa zhoršuje. Škodia mu predovšetkým výfukové plyny a kyslé dažde.
Podľa protestujúcich sa unikátne archeologické pamiatky z čias Rímskej ríše nemajú zasypávať, ani premiestňovať, ale zrekonštruovať a sprístupniť.
Na juhu peruánskych Ánd vo výške 4 500 metrov nad morom nežije veľa ľudí. Archeológovia však v oblasti našli osídlenia staré 12-tisíc rokov z ľadovej doby.
Keď v obci Valaliky neďaleko Košíc začali s prácami na stavbe kanalizácie, nikto netušil, že tu archeológovia budú mať plné ruky práce.
Archeológovia na hrade našli zvyšky murovaných keltsko-rímskych stavieb, jedných z najstarších v strednej Európe. Roky ich ukrývali podzemné vrstvy.
Taliansko volá o záchranu Pompejí. Unikátna archeologická pamiatka, ktorá láka až 2,6 milióna návštevníkov ročne, totiž opäť prišla o jednu zo svojich častí.