Spoločnosti HSF System SK uspelo v architektonickej súťaži BigSEE Architecture Award 2021.
Autorom najlepšieho architektonického návrhu na obnovu námestia je Peter Nezval.Ponúka komplexné riešenie južnej časti historického centra mesta a pešej zóny v pamiatkovo chránenom centre, aj zóny Pred nemocnicou.
Do medzinárodnej architektonickej súťaže môžu predstaviť svoje najnovšie projekty, v ktorých dominuje tehla.
Vznikol dokumentárny seriál o významných architektoch a architektkách druhej polovice 20. storočia. Od pondelka 7. septembra na Dvojke predstaví 14 architektov vždy za 26 minút.
Metropolitný inštitút Bratislavy vybral štyri tímy na obnovu Živého námestia.
Na veľtrhu CES v Las Vegas predstavuje Toyota nezvyčajný projekt „Tkaného mesta“. Nejde o fikciu. S výstavbou začne už budúci rok. Domov v ňom nájde 2 000 ľudí.
Problémom hlavného mesta je, že tu chýba kontinuita a právna istota, uviedla hlavná architektka Bratislavy Ingrid Konrad. Rušenie starších projektov je chyba.
Do roku 2025 by mala byť Štátna opera v Banskej Bystrici kompletne vynovená.
Na hlbší význam profesií architekta a dizajnéra poukazuje festival DAAD / Dni architektúry a dizajnu.
Vo veku 102 rokov zomrel vo štvrtok svetoznámy americký architekt čínskeho pôvodu Ieoh Ming Pei, ktorý je autorom mnohých významných diel súčasnej architektúry.
S architektom Michalom Krištofom sme sa rozprávali aj o tom, prečo druhé miesto v súťaži nie je výhra a kedy architektúra potrebuje humor.
Michal Milan Harminc patrí popri Dušanovi Jurkovičovi a Emilovi Bellušovi k najvýznamnejším slovenským architektom. Jeho život a architektonické dielo mapuje nová monografia.
Milióny šuchotavých stránok, na nich príbehy, informácie. Ak knižnice, ktoré ukrývajú tieto poklady vo väzbách, samotné budia údiv, je zážitok intenzívnejší.
„Vplyv Friedricha Weinwurma na architektonickú scénu sa dlho podceňoval. Pritom výrazne prispel k modernému obrazu minimálne Bratislavy,“ hovorí Henrieta Moravčíková, kurátorka výstavy Architekt Friedrich Weinwurm.
Architektúrou otvorí rok 2018 Slovenská národná galéria. Na prvej výstave prináša dielo najvýznamnejšieho predstaviteľa architektonickej avantgardy na Slovensku Friedricha Weinwurma.
Moderné prerozprávanie motívu, ktorý sa v architektúre objavuje už od antických čias až po klasikov modernej architektúry 20. storočia. Koncept Dom v dome získal ocenenie CE-ZA-AR.
V domoch a stavbách, ktoré projektovala, vyrástlo niekoľko generácií. Štefánia Krumlová (85) patrí ku generácii prvých slovenských architektiek.
Zákon o zachovaní neoklasicistických stavieb mal prinútiť ich majiteľov, aby ich reštaurovali, ale kríza, zdanenie a absencia pôžičiek či viedli k ich chátraniu.
Drevená kaplnka v popradských lesoch i most na slovensko-poľskom pohraničí sú v nomináciách aj tohtoročných slovenských architektonických cien.
Seriál Pravdy s názvom Ako sa robí... postupne nazerá do zákulisia umenia a kultúry. V dnešnej časti si priblížime, ako sa robí víťazná architektúra.