Boli sme zvedaví, ako cyklus Ikony hodnotia samotní architekti.
Jeden z najvýznamnejších povojnových architektov na Slovensku zomrel vo veku 91 rokov.
Autorsky sa podieľal aj na budovách v Košiciach ako Steel Aréna, hotel Slávia a Zlatý Dukát alebo na stavbe v košickom Mestskom parku.
Maliar Dominik Skutecký patril k významným postavám stredoeurópskeho maliarstva druhej polovice 19. storočia a začiatkom 20. storočia priamo spätých so Slovenskom.
Slovenské národné múzeum pripravilo spomienkové podujatie s programom k 150. výročiu narodenia Michala Milana Harminca.
S architektom Michalom Krištofom sme sa rozprávali aj o tom, prečo druhé miesto v súťaži nie je výhra a kedy architektúra potrebuje humor.
Oplatí sa viac študovať technické alebo humanitné smery? Ktorá škola zaručí výhodné miesto? O svojej práci hovorí kuchár, architekt, dátový analytik, učiteľ, softvérový inžinier či manžér...
Tento rok si pripomíname 125. výročie narodenia známeho slovenského architekta Ladislava E. Hudeca, a zároveň aj sto rokov od jeho príchodu do Šanghaja.
Slnko je síce čoraz zubatejšie, ale na posledné práce v záhrade je práve toto počasie ako stvorené.
Ide o jediné dielo francúzsko-švajčiarskeho architekta v Rusku. Budovu vysokú 30 m postavili 1928-1936, aby sa stala sídlom sovietskeho ministerstva.
O Dušanovi Jurkovičovi sa hovorí ako o architektovi dvoch storočí. Tvoril v dlhom časovom období, a tak mohol realizovať rozmanité projekty a dokonca štýly.
Katka Salayová-Jurkovičová, dnes už jediná vnučka Dušana Jurkoviča, v rozhovore približuje na Slovensku uznávanú, ale málo známu osobnosť významného architekta.
Študoval u svetoznámej architektky Zahy Hadid, ponuku na prácu prijal aj od Petra Eisenmana. Slovenský architekt Peter Stec sa nedávno vrátil na Slovensko.
Na dokončenie obnovy Krásnej Hôrky Slovenskému národnému múzeu peniaze z poistky stačiť nebudú, potrebných je viac ako šesť miliónov, čo musí schváliť vláda.
Český dizajnér a architekt Bořek Šípek, ktorého meno rezonovalo aj v zahraničí, zomrel v sobotu vo veku 66 rokov. Šípek podľahol rakovine pankreasu.
Podľa diskdžokeja Krausa je robenie diskoték príjemný exhibicionistický pocit a stav vnútornej eufórie.
Gaudí neočakával, že by sa dožil dokončenia výstavby baziliky. Keď ho v roku 1926 zrazila električka a zomrel, stála iba jedna jej fasáda.
Monografia Henriety Moravčíkovej Friedrich Weinwurm, Architekt je v desiatke najlepších kníh, ktoré ocenilo Nemecké múzeum architektúry.
Mediálnym súhvezdím českej architektúry je dnes dvojica dvadsiatnikov Ondřej Chybík a Michal Krištof. Druhý menovaný je Slovák, ale kto o ňom vie na Slovensku?
Betónová džungľa má šancu byť skutočnou džungľou. Kde dýchajú stromy, drží sa voda, kde sa človek nabaží vôní. Attila Tóth má na také miesta nos.