Program slovenského Dňa architektúry ukáže pohľad na bývanie i úžitkové stavby v rôznych historických etapách.
Najslávnejší mrakodrap na svete, symbol a dominanta New Yorku, ktorá bola 42 rokov najvyššou budovou na Zemi, oslávila 90 rokov od svojho vzniku.
Do súťaže sa zapojilo celkovo 21 tvorcov a autorských kolektívov.
Michaela Hečková a Matěj Chabera spracovali príbehy o architektúre a živote 12 českých obcí do knihy Možnosti vesnice.
Páči sa vám praskajúci oheň v záhrade ale nechcete murované ohnisko, ale moderné riešenie? Existuje riešenie, ktoré je nielen praktické, ale je aj silným dizajnovým prvkom.
Publikácia voľne nadväzuje na titul 20 000 o súčasnej architektúre v malých českých mestách do 20 000 obyvateľov.
Predstavili štúdiu na revitalizáciu priestoru pri budove bývalej obecnej radnice.
Jedna z najväčších bratislavských fontán postavená vrokoch 1979 - 1980 je pre zlý technický stav nefunkčná od roku 2007.
Prestížnu cenu Európskej únie za súčasnú architektúru môže získať mestský cintorín na sídlisku Šváby v Prešove.
Medzinárodná porota posudzovala celkovo 19 návrhov.
Reč bude síce o sídlisku Petržalka, no poďme sa na úvod pozrieť na celú Bratislavu. Členovia architektonického štúdia Plural sa totiž snažia posúdiť kvalitu hlavného mesta.
Hlavné mesto plánuje ukončiť rekonštrukciu národnej kultúrnej pamiatgky do roku 2025, pribudne knižnica a park. Pozrite sa, ako budú vyzerať.
Cyklus približuje najväčšie osobnosti slovenskej architektúry v období socializmu.
Aj keď je Amerika je typická mrakodrapmi a modernou architektúrou, niektoré mestá si preniesli za oceán z Európy viac ako by človek čakal.
Čínska Eiffelova veža a Londýnom inšpirované Thames Town neďaleko Šanghaja patrí k najextrémnejším a najviac vysmievaným príkladom ako sa imitáciám darilo.
Tento rok uplynie 150 rokov od Loosovho narodenia, a tak na brnianskom hrade Špilberk 11. júna otvorili veľkolepú výstavu nazvanú "Evropan Adolf Loos. Nejen brněnské stopy.“
Budovu vinárstva Lahofer navrhla brnianska architektonická kancelária Chybík+Krištof.
Brniansky ateliér Chybík+Krištof hlási ďalšie úspechy. Slovenský architekt Michal Krištof hovorí o výnimočnom projekte obnovy skleníka Gregora Mendela v Brne.
Vladimír Dedeček patril k najvýznamnejším slovenským architektom 20. storočia a vo svojej tvorbe spojil všetky moderné svetové trendy
Festival chce pomocou filmových dokumentov rozširovať povedomie o súčasnej kvalitnej architektúre, významných architektoch, ale aj problémoch životného prostredia, miest a ich obyvateľov.