Celková plánovaná emisia nového štátneho dlhu by mala v roku 2025 dosiahnuť 12 miliárd eur. Táto hodnota je v súlade so štátnym rozpočtom.
Štát bude od budúceho roku predávať dlhopisy bežným ľuďom.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Sú Slováci bohatí alebo chudobní? Na svojich bežných účtoch "sušia" zhruba 49 miliárd eur. Štát má zas finančné problémy a peniaze do štátneho rozpočtu sa usiluje získať, ako sa dá.
Slovensko si požičiava draho a je to problém.
Slovensko predalo nové dlhopisy za 1,5 miliardy eur. Emisiu realizovali formou priameho predaja vopred určeným investorom.
Koronavírus zasiahol aj trhy a takmer paralyzoval možnosti Slovenska požičiavať si
Slovensku sa pred rokom podaril zaujímavý zápis na finančných trhoch. Krajina totiž úspešne ponúkla investorom historicky prvý 50-ročný dlhopis.
Slovenská republika sa úspešne vrátila na kapitálové trhy a vďaka novej 11-ročnej emisii dlhopisov získala prostriedky v objeme jednej miliardy eur.
Celková plánovaná potreba krytia štátneho dlhu a deficitu štátneho rozpočtu bude v roku 2019 v hodnote 4,3 miliardy eur.
V pondelňajšej aukcii cenných papierov splatných v júni budúceho roka štát predal štátne pokladničné poukážky za 226 miliónov eur.
Slovensko opäť predáva cenné papiere so záporným výnosom. Investori nakúpili cenné papiere za 279 miliónov eur.
Agentúra ARDAL v dvoch pondelkových aukciách štátnych dlhopisov akceptovala dopyt investorov za 177 miliónov eur.
Slovensko bude v budúcom roku musieť prefinancovať svoj dlh a deficit štátneho rozpočtu v celkovom objeme 4,5 miliardy eur.
V dvoch aukciách pritom investori nakupovali štátne cenné papiere splatné v novembri 2023 a v januári 2027.
Slovensko na finančných trhoch prepisuje históriu. Slovenská republika v utorok po prvýkrát predala 30-ročné dlhopisy.
Slovensko predalo dlhopisy za 310,9 mil. eur. V prvej aukcii boli dlhopisy splatné v roku 2024 a v druhej v roku 2037.
Slovensko predalo dlhopisy za 322 mil. eur. Investori nakupovali štátne cenné papiere splatné v januári 2031 a v máji 2026.
Slovensko v pondelok opäť ponúkalo investorom na finančnom trhu svoje dlhopisy. Štát predal cenné papiere za takmer 318 mil. eur.
Nevhodnosť súčasného znenia zákona o dlhovej brzde potvrdzuje to, že zákon podľa rovnakých princípov nefunguje nikde v Európe, tvrdí šéf ARDAL-U Daniel Bytčánek.
Slovensko by mohlo pri pôžičkách platiť nižšie úroky a získať stámilióny. Krajina namiesto toho platí pri úveroch, ktoré má na krku, zbytočne vysoké úroky.