Vyplýva to z oznámenia azerbajdžanského ministerstva obrany, ktoré po prvýkrát od vypuknutia zrážok s arménskymi silami, zverejnilo informácie o svojich vojenských stratách.
Obmedzenie vláda vyhlásila v septembri, keď sa v Náhornom Karabachu obnovili boje medzi Arménmi a jednotkami armády Azerbajdžanu.
Arménsko súhlasilo, že Azerbajdžanu odstúpi niekoľko častí Náhorného Karabachu v rámci mierovej dohody, ktorú dosiahli obe strany a Rusko ako regionálna veľmoc.
PAVEL P. KOPECKÝ: Arméni prehrali ďalšie kolo vojny o Náhorný Karabach, najväčšie od uzatvorenia východiskovej fázy bojov na začiatku 90. rokov minulého storočia. Tomu zodpovedajú aj ich straty a dôsledky porážky.
MARIÁN REPA: Arménsko a Azerbajdžan pod patronátom Ruska uzavrelo mierovú zmluvu. Kým Jerevan vyšiel z tejto bitky ako porazený a Baku získalo len časť požadovaného územia, tak jednoznačným víťazom je Moskva.
Arménsky premiér Nikol Pašinjan dohodu označil za bolestivú, azerbajdžanský prezident Ilham Alijev za základ na urovnanie dlhoročného konfliktu.
Znepriatelené strany sa už dohodli na prímerí dvakrát: najskôr 10. októbra a potom 18. októbra. Ani jedno z týchto prímerí sa nedodržiavalo.
Predstavitelia početnej arménskej etnickej skupiny, do ktorej patrí aj televízna hviezda Kim Kardashian, si odriekajú značné finančné obnosy, aby pomohli svojej domovine, ktorú zasiahol konflikt o Náhorný Karabach.
Existuje riešenie konfliktu v Náhornom Karabachu? Pre Pravdu odpovedal Ján Cingel, odborník na región a šéf organizácie Strategic Analysis.
Arménsko a Azerbajdžan sa s platnosťou od sobotňajšieho poludnia dohodli počas rokovaní v Moskve na ukončení bojov v oblasti Náhorného Karabachu.
Prečo sa náhle rozhorel tlejúci konflikt medzi Arménskom a Azerbajdžanom o Náhorný Karabach?
Pri konflikte medzi arménskymi a azerbajdžanskými silami o horskú enklávu Náhorný Karabach prišlo o život ďalších 51 karabašských vojakov.
Ankara to popiera. Konflikt v Náhornom Karabachu, ktorý sa opätovne obnovil v nedeľu, si vyžiadal už desiatky obetí.
MARIÁN REPA: V Náhornom Karabachu to opäť vrie. Vzťahy medzi Arménskom a Azerbajdžanom sú síce napäté od vypuknutia konfliktu v roku 1988, no teraz hrozí, že na Kaukaze opäť vzplanie vojna.
Boje, ktoré od nedele prebiehajú v Náhornom Karabachu, si vyžiadali už desiatky mŕtvych a stovky zranených.
Susedia sa ostreľujú, každý hádže zodpovednosť na druhého. Medzi Arménskom a Azerbajdžanom vypukli boje v oblasti Náhorného Karabachu,
Arménske ministerstvo obrany uviedlo, že azerbajdžanské jednotky pokračujú v "ostreľovaní arménskych dedín mínometmi a húfnicami".
Moskva sa dlho usilovala o prístup do troch biologických laboratórií v Arménsku, ktoré sponzorovali USA.
Spor Azerbajdžanu s Arménskom o Náhorný Karabach sa začal v roku 1988, teda ešte v časoch ZSSR.
Arménsko a Turecko vedú spor o to, či by mali byť deportácie a masakre počas prvej svetovej vojny, označené za genocídu.