Tento a ďalšie podobné výskumy môžu byť dôležité pre budúce objavovanie vesmíru a najmä očakávané misie, pri ktorých chce ľudstvo vystavať kolónie na Mesiaci či Marse.
V rámci programu Artemis naplánovala NASA sériu misií so zvyšujúcou sa náročnosťou, ktorých cieľom je návrat ľudí na Mesiac a vybudovanie trvalej stanice.
Až v roku 2025 na Mesiaci v rámci misie Artemis pristane štvorica nových astronautov. Ich obuv bude musieť vydržať to, čo topánky ich predchodcov nikdy nemuseli.
Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) oznámil mená štyroch astronautov, ktorí koncom roka 2024 obletia Mesiac.
Doterajšia analýza dát z minuloročnej misie Artemis I ukázala, že nosná raketa SLS, kozmická loď Orion i pozemné systémy sú pripravené na lety astronautov na Mesiac.
NASA v sobotu oznámil, že tretí pokus o štart nosnej rakety SLS, ktorá má vyniesť na obežnú dráhu okolo Mesiaca kozmickú loď Orion bez posádky, sa v najbližších dňoch neuskutoční.
Americká vesmírna agentúra NASA sa dnes znovu pokúsi o vyslanie rakety Space Launch System (SLS) s modulom Orion k Mesiacu.
NASA začal presúvať nosnú raketu SLS (Space Launch System) z montážnej haly na vzletovú rampu Kennedyho vesmírneho strediska na Myse Canaveral na Floride.
Plánovaná spoločná výroba elektromobilov Porsche, Audi a Bentley v Hannoveri sa zamotáva.
NASA oznámila, že najnovší plán návratu astronautov na Mesiac v roku 2024 bude stáť 28 miliárd dolárov.
Americkí astronauti by pri prvej misii s pristátím na Mesiaci po viac ako 50 rokoch mali v roku 2024 stráviť na lunárnom povrchu šesť a pol dňa.