„Izraelský Tarantino“ Etgar Keret je doma jedným z najradikálnejších a najlepších spisovateľov svojej generácie. Teraz u nás vydáva zbierku poviedok Osem percent ničoho.
Keď sa na festival Pohoda chystal v roku 2014 po prvý raz, cestu mu znemožnil konflikt medzi Izraelom a pásmom Gazy. Tento rok sa to izraelskému spisovateľovi Etgarovi Keretovi podarilo.
Nesmrteľná klasika v novom šate. Neviditeľné mestá sú po novom ukryté v neviditeľných ilustráciách Daniely Olejníkovej a rafinovanej grafickej úprave Paľa Bálika.
V knihe Chlapec s očami ako hviezdy majú malí čitatelia možnosť zoznámiť sa s niektorými hrdinami slovenských rozprávok, na ktorých si ich rodičia a starí rodičia budú určite ešte pamätať.
Ján Langoš. Strážca pamäti je kniha, ktorá prináša civilný portrét bývalého disidenta, ponovembrového politika a zakladateľa Ústavu pamäti národa.
Izraelský spisovateľ David Grossman znovu potvrdil svoju schopnosť vystihnúť ľudské emócie, no tentoraz s až krutou invenciou svojej doteraz hádam najzaujímavejšej postavy.
Sú takí, ktorí v živote dostali miestenku do dobrého kupé. Je v ňom láska a starostlivosť, na problémy existuje riešenie, na bolesť náplasť. A potom sú tí druhí...
V Pravde sa opäť začína seriál s názvom To najlepšie, čo doma máme. V tejto časti predstavíme Vladimíra Michala z kníhkupectva Artforum.
Koľko odvrhnutí znesie človek? Menia utŕžené rany pravidlá hry, pretvárajú etický kódex? A možno potom nemorálnosť, ktorá sa stala dôsledkom citového strádania, odsúdiť?
Rozprávky o svete fantastickom, priveľkom, zázračnom, nespravodlivom aj nezmyselnom. Tak ako by ich napísali deti.
Islandský spisovateľ Jón Kalman Stefánsson prerazil knihou Letné svetlo a potom príde noc nielen na Islande, ale aj na Slovensku, kde predstavil aj ďalší román Ryby nemajú nohy.
Básničky pre domáce paničky sú voľnou kompozíciou, v ktorej stretávame 62 rozličných mien a bezprostredne sa odvíjajúcich hlasov dnešných mladých žien.
Carter sa zo stúpenca rasovej segregácie a člena Ku-klux-klanu vo svojom "druhom živote" stal autorom obľúbenej knižky ospevujúcej jednoduchý život v súlade s prírodou.
Trilógia Agoty Kristof je absolútnym prepojením skutočnosti, fikcie a klamstva a hranice medzi nimi ťažko určí aj pozorný čitateľ.
"Pamätám si, ako sme sa doňho všetci vždy navážali, prečo píše len láskavé recenzie. V tej láskavosti však bolo niečo silné, niečo, čo ju odlišovalo od iných ľudí."
Slovenský novinár a spoluzakladateľ kníhkupeckej siete Artforum Juraj Kušnierik zomrel v piatok v nemocnici v islandskom Reykjavíku.
Vydávať poéziu je riskantný, ale zmysluplný edičný čin. O knihe s názvom Vie, čo urobí s textami Kataríny Kucbelovej a ilustráciami Daniely Olejníkovej sa bude ešte veľa hovoriť.
Čo má spoločné genocída v Rwande s mŕtvymi dievčatami v Egypte a v neposlednom rade s podivnými praktikami v sirotincoch počas 50. rokov?