K Zemi sa 6. júna priblíži planétka (asteroid) radená do kategórie potenciálne nebezpečných telies.
2019 LD2 je prvý spozorovaný asteroid patriaci do skupiny takzvaných Trójanov Jupitera s kometárnym chvostom.
Dnes pred poludním okolo Zeme presviští obrovský asteroid. Hrozbou ale pre nás nie je.
Nová teória naznačuje, ako mohol vzniknúť Oumuamua, prvý zaznamenaný návštevník našej Slnečnej sústavy z iného hviezdneho systému.
V ďalekej budúcnosti Slnko vyčerpá svoje vodíkové palivo a vstúpi do toho, čo astronómovia nazývajú fázou "obrovskej vetvy".
Americký NASA dnes ako astronomickú fotografiu dňa vybral Mesiac zobrazený zo siedmich miest na svete v čase, keď na jeho povrch vlani dopadol asteroid.
Kráter objavili ešte v roku 1979, no až doteraz neskúmali jeho vek.
Blížiaca sa planétka 2000 QW7 sa v súčasnosti pohybuje rýchlosťou približne 23 175 kilometrov za hodinu.
Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) sa chystá v roku 2022 začať misiu, pri ktorej chce preskúmať záhadný kovový asteroid Psyché.
Sonda Hajabusa 2 vystrelí v piatok skoro ráno nášho času na planétku Ryuga rýchlosťou 2 km/s projektil s cieľom vytvoriť umelý kráter. Udalosť môžete sledovať naživo.
Americká sonda Osiris-Rex, ktorá na začiatku tohto mesiaca po viac ako dvojročnej ceste vesmírom dorazila k planétke Bennu, ohlásila stopy vody.
Podľa výpočtov astronómov objekt minie Zem v bezpečnej vzdialenosti.
Okolo našej planéty preletí 11. novembra asteroid pripomínajúci svojim tvarom lebku. A to vo vzdialenosti takmer 40 miliónov kilometrov.
Japonská sonda Hajabusa 2 vyslala na asteroid Ryuga nemecko-francúzske pozorovacie zariadenie, ktoré má na povrchu zbierať a prenášať údaje napríklad o teplote a nerastnom zložení.
Asteroid je vzdialený približne 280 miliónov kilometrov od Zeme.
Sonda sa s odobratými vzorkami z asteroidu vráti podľa plánov späť na Zem do konca roka 2020.
Prvý známy medzihviezdny asteroid veľmi netradičného tvaru môže vo svojom vnútri prevážať vodu z inej slnečnej sústavy.
Denník Pravda pripravuje seriál Úspešní Slováci. Aktuálny príbeh je o študentoch z Prešova Miriam Feretovej ml. a Samuelovi Smoterovi, ktorí vymysleli biorepelent proti kliešťom. Príbeh je aj o ich spolužiakovi Petrovi Škripkovi, ktorý vymyslel ekologický spôsob na odsolenie pôdy.
Asteroid (471109) Vladobahýl má priemer približne 1 100 metrov a Slnko obieha vo vzdialenosti 320 miliónov kilometrov, pričom jeden obeh trvá štyri roky.
Asteroid veľkosti gibraltárskej skaly bezpečne minul Zem.