Preprava jednej tehly na Mars môže stať aj viac ako milión libier - výstavba kolónie na červenej planéte by preto mohla vyjsť na astronomickú sumu.
Astronómovia z Cambridgeskej univerzity identifikovali nový typ potenciálne obývateľných exoplanét - hyceánske planéty.
Americkí astronómovia objavili ďalší dôkaz potvrdzujúci Einsteinovu teóriu relativity - žiarenie pochádzajúce spoza čiernej diery.
Mimozemskí pozorovatelia mohli za posledných 5000 rokov pozorovať Zem zo 1715 hviezdnych systémov nachádzajúcich v našom kozmickom susedstve.
V týchto dňoch míňa Zem planétka Apophis, ktorá je od svojho objavenia v roku 2004 stredobodom záujmu astronómov z celého sveta.
Vedci záblesk pripisujú známej zrážke čiernych dier, z ktorej gravitačné vlny vlani zachytilo zariadenie LIGO.
Vedci objavili astronomický objekt, aký nikdy dosiaľ nepozorovali.
Astronómom sa podarilo znovu detekovať tajomné rádiové signály prichádzajúce z hlbín vesmíru, ktoré navyše majú pravidelne sa opakujúci vzorec.
Jupiter je najväčšia a najhmotnejšia planéta našej slnečnej sústavy.
Vesmír sa zrejme nerozpína rovnomerne, ako to po desaťročia predpokladali astronómovia. Naznačuje to nová štúdia založená na dátach z viacerých vesmírnych observatórií.
Planéta Wasp-76b rotuje tak blízko pri svojej hviezde, že na jej slnečnej strane panuje teplota 2 400 stupňov Celzia. To je dosť na to, aby sa vyparovali kovy.
V ďalekej budúcnosti Slnko vyčerpá svoje vodíkové palivo a vstúpi do toho, čo astronómovia nazývajú fázou "obrovskej vetvy".
Dnes, 28. februára, si pripomíname nevšednú astronomickú udalosť – pád meteoritu tisíckrát jasnejšieho ako Mesiac v splne.
Zem má popri Mesiaci ešte druhého prirodzeného súputníka.
V centre našej galaxie Mliečnej dráhy objavili astronómovia záhadné objekty, ktoré obiehajú okolo supermasívnej čiernej diery.
Astronómovia odhalili záhadný rýchlo sa opakujúci rádiový signál, a to z nie veľmi vzdialenej špirálovej galaxie podobné tej našej.
Kométu aj meteorický roj budeme môcť pozorovať počas vianočných sviatkov.
Astronómom sa podarilo detekovať extrémne veľkú hviezdnu čiernu dieru v Mliečnej dráhe.
Po tohtotýždňovom objave vo vzdialenom hviezdnom systéme v našej Mliečnej dráhe musia astronómovia opäť prepisovať naše súčasné poznatky o vesmíre.
Súťažné návrhy môžete posielať do 31. augusta.