Trump sa na bombardovanie hurikánov vraj pýtal aj v roku 2017.
Mimoriadne ničivá explózia či výroba elektriny - oboje môže vzniknúť aplikáciou štiepnej jadrovej reakcie uránu, ktorú ľudstvo pozná už osem desiatok rokov.
Už predtým, ako Severná Kórea otestovala interkontinentálnu strelu, ktorou by mohla poslať atómovú bombu aj na USA, posunuli vedci ručičky hodín súdneho dňa na dve a pol minúty pred polnocou.
Americký prezident Barack Obama položil kvety k symbolickému pamätníku obetiam jadrového náletu na japonskú Hirošimu. Ako vôbec prvý prezident USA miesto navštívil.
Americký minister zahraničných vecí John Kerry sa v mene svojej krajiny neospravedlní Japonsku za zhodenie atómovej bomby na Hirošimu koncom 2. svetovej vojny.
Severná Kórea obnovila prevádzku jadrového reaktora na produkciu plutónia vhodného pre zostrojenie atómovej bomby či raketovej hlavice.
Little Boy (Malý chlapec) a Fat Man (Tlsťoch). Kódové označenia posledných dvoch bômb v druhej svetovej vojne. A zároveň prvých dvoch bômb v studenej vojne.
Americkí lídri sa ponáhľali s použitím atómovej bomby. Chceli tak urobiť skôr, ako Rusko vstúpi do vojny v oblasti Tichého oceánu, tvrdí írsky politológ Finian Cunningham.
Pred 70 rokmi, teda tri dni po zhodení bomby Little Boy, tentoraz nad hlavami nič netušiacich obyvateľov Nagasaki explodoval Fat Man, ktorý usmrtil 80-tisíc ľudí.
Druhá svetová vojna na tichomorskom bojisku zúrila ešte mnoho týždňov po tom, čo Európa už oslavovala mier.
Deti sa narodili v poriadku. Týmito slovami sa začínal telegram storočia. Po dešifrovaní oznamoval, že jadrový pokus v púšti Nového Mexika sa skončil úspešne.
Špinavá bomba spôsobuje zamorenie rozložením rádioaktívnych látok klasickou výbušninou. Materiálom islamisti ukoristili z výskumných centier a nemocníc.
Obyvatelia mesta Nagasaki a ostatní Japonci si v sobotu pripomínajú 69. výročie zhodenia americkej atómovej bomby, ktorej dôsledkom bola smrť desiatok tisíc ľudí.
V Spojených štátoch v utorok zomrel posledný člen posádky lietadla Enola Gay, ktoré zhodilo jadrovú bombu na japonské mesto Hirošima.
Spojené štáty pred viac než polstoročím o vlások unikli jadrovej katastrofe, keď z ich zničeného bombardéra letiaceho nad Severnou Karolínou vypadli dve atómové bomby.
Obyvatelia japonského mesta Nagasaki a spolu s nimi celá krajina si v piatok pripomínajú 68. výročie zhodenia americkej atómovej bomby.
Minútou ticha si dnes asi 50.000 ľudí v mierovom parku v japonskom meste Hirošima pripomenulo 68. výročie zhodenia prvej atómovej bomby.