Dnešný deň predstavuje zásadný míľnik pre Slovenské elektrárne, komunitu jadrových energetikov i celú krajinu.
Na treťom na bloku sa začínajú testy fyzikálneho spúšťania a postupné zvyšovanie výkonu reaktora.
Celý proces spúšťania reaktora sa iba začína.
Päťdňová misia tímu na preskúmanie bezpečnosti OSART Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu MAAE zaznamenala oproti roku 2019 významný pokrok v posilnení bezpečnosti tretieho bloku jadrovej elektrárne Mochovce. Spusteniu tretieho bloku však bránia pripomienky rakúskej organizácie Global 2000.
Zaisťuje veci v súvislosti s trestným stíhaním týkajúcim sa obzvlášť závažného zločinu podvodu a porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.
K potencionálnym termínom uvedenia tretieho bloku Atómovej elektrárne Mochovce do prevádzky sa ÚJD nechcel vyjadriť.
Dostavbu atómky ovplyvňuje nielen celosvetová koronakríza, ale aj nájdenie chybných potrubí na štvrtom bloku.
Nález nekvalitných potrubí na stavbe tretieho a štvrtého bloku jadrovej elektrárne Mochovce spustil rozsiahlu kontrolu.
Polícia pokračuje vo vyšetrovaní v jadrovej elektrárni Mochovce.
Akcia "Atóm" súvisí s trestným konaním za obzvlášť závažný zločin podvodu.
Ide o osoby, ktoré boli v stredu zadržané v rámci policajnej akcie v jadrovej elektrárni Mochovce.
Policajná razia sa mala týkať jedného z dodávateľov dostavby nových mochoveckých jadrových blokov.
PETER JAVŮREK: Hoci štát je v projekte Mochoviec len v pozícii minoritného spoluvlastníka, stavba nových blokov by sa bez jeho gescie nikdy neuskutočnila.
Či sa 3. a 4. blok Mochoviec dostavia v stanovenom termíne, závisí aj od chýb, ktoré sa odhalia, upozorňuje predsedníčka Úradu jadrového dozoru Marta Žiaková.
Slovensko budúci rok potvrdí pozíciu jednotky v automobilovom priemysle.
Rakúska mimovládna organizácia Global 2000 začala šíriť negatívne informácie o prvom a druhom jadrovom bloku Atómovej elektrárne Mochovce.