Poľský premiér Donald Tusk odmieta prijať migrantov, ktorí sa snažia prekročiť hranice z Bieloruska. Vyše 60 mimovládnych organizácii zo sveta ho vyzvalo, aby právo na azyl neobmedzoval.
Od pondelka 16. septembra zavádza Nemecko kontroly na všetkých hraniciach. Cieľom je obmedziť nelegálnu migráciu.
O cirkevný azyl v Nemecku žiada čoraz viac cudzincov, ktorým hrozí vyhostenie. Policajti to už prestali tolerovať.
Ministri vnútra dvoch spolkových krajín potvrdili, že za nárast kriminality v Nemecku môže prílev migrantov. Až tretinu trestných činov spáchajú cudzinci.
Podľa dohody medzi Talianskom a Albánskom môžu Taliani na albánskom území zriadiť dve centrá, ktoré prijmú až 36-tisíc utečencov ročne.
Hranice do Nemecka vlani ilegálne prekročilo vyše 127-tisíc migrantov, čo je najviac od roku 2015. Nové opatrenia by mali hlavne urýchliť deportácie tých, ktorým úrady odmietli udeliť azyl.
V rámci Európy existujú značné rozdiely v sociálnom zabezpečení žiadateľov o azyl, uvádza nová nemecká štúdia, informuje agentúra DPA.
Všetkých 19 Afgancov, ktorí sú žiadateľmi o azyl na Slovensku, tu v súčasnosti podstupuje vstupné procedúry.
Politik nechal ubytovacie zariadenie pre žiadateľov o azyl oddeliť od okolia ostnatým drôtom.
Skupinu občianskej sebaobrany založili po tom, ako cez víkend štyria žiadatelia o azyl napadli okoloidúcich.
V Nemecku žije v súčasnosti takmer 550 000 odmietnutých žiadateľov o azyl. Tri štvrtiny z nich bývajú v krajine už viac ako šesť rokov.
Počet žiadateľov o azyl z Turecka v Nemecku za prvých šesť mesiacov tohto kalendárneho roka výrazne vzrástol v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška.
Rakúsky minister vnútra považuje za "nemysliteľné", aby žiadatelia o azyl v EÚ dostávali najneskôr šesť mesiacov po príchode pracovné povolenia, ako navrhuje EK.
De Maizière navrhol pre utečencov trest. Ak sa nebudú chcieť učiť po nemecky a ak budú odmietať pracovné ponuky, nemali by mať nárok na trvalý pobyt.
Rakúsko spustí informačnú kampaň, ktorou chce odradiť potenciálnych migrantov. Jej súčasťou sú heslá ako "Rakúske azylové zákony sú teraz ešte prísnejšie!"
Skupine 149 asýrskych kresťanov z Iraku, ktorých prichýlilo Slovensko, už bol udelený azyl a v súčasnosti sa intenzívne pripravujú na život v našej krajine.
Koaličná vláda v Berlíne schválila návrh zákona, ktorý okrem iného obmedzí zlučovanie rodín utečencov a urýchli rozhodovanie o žiadostiach niektorých azylantov.
Lotyšsko prijme prvých desať žiadateľov o azyl v polke februára. V rámci prerozdelenia migrantov v EÚ by mali prijať 778 utečencov.
"Musíme urobiť oveľa viac, aby sme spoločne s južnými susedmi EÚ zvládali migráciu a azylantov,“ povedala pre Pravdu Sarah Wolffová, analytička z londýnskej Queen Mary University.