Nikto z nás asi nemá rád, ak sa mu okolo jedla či v kuchyni množia a poletujú muchy či iný hmyz.
Jedenásť dovezených rastlín môže zatriasť vegetáciou. Odborníci sa totiž obávajú, že môžu byť nakazené nebezpečnou baktériou.
Aj na Slovensko sa dostali rastliny, ktoré môžu byť nakazené baktériou Xylella fastidiosa. Tá spôsobuje Pierceovu chorobu rastlín.
Pracovisko je hniezdom všemožných baktérií. Tvrdí to aspoň spoločnosť Hassle.com, ktorá urobila prieskum a jeho výsledky posunula médiám.
Výskumníci začali boj proti vírusu zika, ktorý sa v posledných mesiacoch šíri najmä v Latinskej Amerike, použitím zákernej zbrane proti komárom, ktoré ho prenášajú.
Šesť pacientov v nemocnici v Čadci sa minulý mesiac ocitlo v karanténe. Dôvodom bola nebezpečná baktéria, ktorá ťažko chorým môže spôsobiť smrť.
Nemocnica by mala byť najhygienickejším miestom, no je nie je to tak. Pacienti, aj ich návštevy musia počítať s tým, že existuje riziko nemocničnej infekcie.
Človek sa môže považovať za vrchol tvorstva, ale rozhodne nie je organizmom s najväčšou DNA. Toto prvenstvo patrí vzácnej rastline Paris japonica, ktorej genóm je až 50-násobne väčší ako ľudský.
Českí polárnici okrem novej baktérie zrejme namerali doteraz najvyššiu teplotu v Antarktíde.
Európa stojí pred hrozbou najmasívnejšieho výrubu olivovníkov za posledné desaťročia. Stromy na juhu Talianska napadla nebezpečná baktéria Xylella fastidiosa.
Bolesti hlavy, nádcha, kašeľ, teplota, slabosť - to sú príznaky ochorení dýchacích ciest. Spôsobuje ich vírus alebo baktéria. Prečo je dôležité poznať vyvolávateľa?
V americkom štáte Louisiana vyšetrujú prípad úniku nebezpečnej baktérie z laboratórií, ktoré podliehajú prísnym bezpečnostným opatreniam.
Dánske údeniny kontaminované baktériou listérie, po ktorých požití v minulých mesiacoch v krajine zomrelo najmenej dvanásť ľudí, sa predávali aj v Nemecku.
Pre rozšírenie baktérie listeria v kontaminovaných párkoch možno v Dánsku v posledných mesiacoch zomrelo desať ľudí.
Naše sliznice sú dôležitou súčasťou imunitného systému organizmu. V každej chvíli nám totiž cez ne hrozí prienik miliónov baktérií a vírusov do tela.
Častou chybou pacientov je, že nedoberú antibiotickú kúru do konca, čo môže prispievať ku vzniku rezistentných baktérií, tvrdí MUDr. Peter Makara.
Antibiotiká sú najčastejšie používanými liekmi pri liečbe rôznych infekčných ochorení. Odolnosť baktérií proti antibiotikám výrazne komplikuje liečbu.
Každý človek sa už s týmto nepríjemným ochorením stretol. A aj keď je väčšinou bežným prejavom porúch zažívania, môže výnimočne viesť až k úmrtiu.
Hnačku môžete dostať z viacerých dôvodov. Záleží, či ide o hnačku akútnu, chronickú, alebo infekčnú. Tu je prehľad príčin.