Globálny problém s hromadením plastového odpadu na súši i mori by mohli pomôcť riešiť baktérie s upraveným enzýmom, vďaka ktorému by mohli "pojedať" polyetylén.
Pravidelne si čistíte zuby, používate zubnú niť. Čo však jazyk, nezabúdate naň?
Chronické bolesti brucha, zápcha alebo hnačka. Tieto príznaky naznačujú, že v tele niečo nie je v rovnováhe. Čo s tým má mikrobióm?
Probiotické mikroorganizmy optimalizujú bariérovú funkciu črevnej sliznice. V podstate posilňujú imunologickú bariéru čreva.
Všetci by sme chceli perfektnú pleť, v takom prípade použijeme viac make-upu, čo škodí pleti. Existuje lepšia alternatíva?
Nielen násťroční sa musia trápiť s vyrážkami. Nečistá pleť trápi aj mnohých dospelých. Prečo je to v zime horšie ako v iných ročných obdobiach?
Denne si čistíme zuby - dva až trikrát. A potom, celkom automaticky, zapichneme kefku do plastového pohára k ostatným. Robíte to aj vy? Zlý nápad!
Verejné toalety, povedzme to na rovinu, väčšinou hotové zúfalstvo. Pomôže, ak si záchodovú dosku "obložíme" toaletným papierom? Osem záchodových otázok tu!
Siahnuť po nosovom spreji, či radšej nie? A ak áno, ako dlho sa naň dá spoľahnúť?
Narušená rovnováha črevnej flóry negatívne ovplyvňuje tréning a spaľovanie tukov. Čo pomáha pri tráviacich ťažkostiach?
Správne umývanie rúk zachraňuje životy, v nemocniciach na tento účel slúžia alkoholové dezinfekčné prostriedky. Na Slovensku ich však stále používame málo.
Nie, tak to skutočne nepotrebujeme. Prečo sa vôbec tvoria, ale predovšetkým: ako sa ich čo najrýchlejšie zbavíme?
Ako súvisí cukor v našej strave so vznikom zubného kazu?
Miranda Kerr je považovaná za jednu z najkrajších žien sveta. Jej bývalá kuchárka teraz prezradila, ako sa supermodelka stravovala.
Keď čítame o jablčnom octe, väčšinou na nás "vyskočia" tieto kľúčové slová: schudnúť, pekná pleť, lesklé vlasy. Čo ešte?
Aj vy si vyčistíte zuby, zubnú kefku následne chvíľu podržíte pod tečúcou vodou a hotovo? Zle. Treba ju vyčistiť dôkladne!
Surová hydina by sa mala dôkladne umyť predtým, ako skončí na pekáči. Tak sme sa to naučili. Teraz však lekári tvrdia pravý opak.
Maročan Adnan Rammal, ktorý dostal tento rok v júni cenu verejnosti od Európskeho patentového úradu, dúfa, že prispeje k boju proti rezistentným baktériám.
Nemecký tím vedcov skúmal, čo skrývajú "hubky," ktorými ľudia doma umývajú riad či utierajú nábytok.
Med je predsa zdravý a prírodný. To je pravda. Faktom však je, že v prvom roku života môže byť pre dojčatá nebezpečný!