Nachádza na odľahlom vrchole a je jedným z najstrašidelnejších pozostatkov komunistickej minulosti.
V regióne by sme mohli zaznamenať teploty nad 40 °C.
Región zápasí s vlnou horúčav, teploty tam presahujú 40 stupňov Celzia.
Sme na rázcestí, kam chceme smerovať. Spoločnosť je rozdelená, čo sa odráža v medziľudských vzťahoch. Je ohrozená demokracia a demokratické inštitúcie.
RADOVAN GEIST: Rozširovanie únie vyzeralo ešte pred dvoma rokmi ako politicky mŕtva téma. Ruská agresia voči Ukrajine to však zmenila.
Srbská polícia zatkla 13 osôb podozrivých z toho, že stáli na čele balkánskeho drogového kartelu pašujúceho tony kokaínu z Južnej Ameriky do Európy.
Pozitívnym výsledkom je aj prepojenie z hľadiska cestovného ruchu, uviedol po summite premiér Heger.
V Čiernej Hore sa utopila žena spolu so svojimi dvoma deťmi, keď sa ich auto z mosta zrútilo do rieky.
Aj taká maličkosť, ako sú evidenčné čísla áut, môžu zvýšiť napätie v regióne s nacionálnym podhubím.
IGOR DANIŠ: Migrácia sa nám po rokoch vracia ako bumerang. Akurát pred siedmimi rokmi situácia v EÚ bola oveľa, oveľa jednoduchšia.
Tri balkánske krajiny prekazili chystanú návštevu šéfa ruskej diplomacie v Srbsku. Sergej Lavrov musel zrušiť let do Belehradu, keď pred jeho špeciálom uzavreli nebo.
Navštívili sme krajinu-nekrajinu- Kosovo. Cestovatelia ju nemôžu zarátať medzi navštívené krajiny. Slovensko totiž Kosovo de iure považuje za súčasť Srbskej republiky.
Problém vyľudňovania sa týka celého Balkánu.
Lajčák by mal podľa uniknutých materiálov novú pozíciu zastávať po dobu jedného roku od 2. apríla.
IVAN DRÁBEK: Krajiny NATO dokončili ratifikáciu pristúpenia Severného Macedónska. EÚ mu zase otvorila cestu k prístupovým rozhovorom, ktoré Francúzsko vlani zablokovalo.
EÚ má po brexite od minulého týždňa o jedného člena menej, záujemcovia o členstvo aj tak musia čakať.
JURAJ MARUŠIAK: Macronove rozhodnutie zablokovať prístupové rokovania Albánska a Severného Macedónska s EÚ predstavuje veľmi zlý signál pre celý balkánsky región.
Podľa Pellegriniho treba presvedčiť aj ďalšie krajiny EÚ, že rozširovanie Únie smerom na západný Balkán nepredstavuje problém.
Horúčavy v Bosne a Hercegovine a Chorvátsku presiahli v pondelok 40 stupňov Celzia, čo je rekord v rámci tohtoročnej letnej sezóny.
Zahraničnopolitický expert Pavol Demeš vyjadril v rozhovore názor, že Albánsko aj Severné Macedónsko spĺňajú podmienky na začatie začatie prístupových rokovaní s EÚ.