Bangladéš odmietol tvrdenie Mjanmarska, že prijalo prvých päť spomedzi asi 700-tisíc príslušníkov moslimského etnika Rohingov, ktorí ušli zo svojich domovov v dôsledku.
Havária dopravného lietadla bangladéšskej spoločnosti US-Bangla Airlines v nepálskom hlavnom meste Káthmandu si vyžiadala 49 mŕtvych.
K hromadnému úteku moslimských Rohingov z Mjanmarska do Bangladéša došlo po násilnostiach, ktoré vypukli v Jakchainskom štáte vlani 25. augusta.
Niekdajšiu bangladéšsku premiérku Chálidu Zijáovú odsúdili na päťročné väzenie za zneužitie finančných prostriedkov, ktoré boli určené pre siroty.
Bangladéšsky súd vydal zatykač na bývalú premiérku a opozičnú líderku Chálidu Zijáovú.
Pápež požiadal rohingských utečencov o odpustenie za "ľahostajnosť sveta" k útrapám, ktoré prežili.
Súdených za vzburu z roku 2009 bolo 846 obžalovaných a okrem absolútnych trestov padli tiež tresty doživotia.
"Sme pripravení ich prijať späť, keď nám Bangladéš odošle formuláre," povedal Myin Tain z mjanmarského ministerstva práce, kam spadajú aj otázky imigrácie.
Od amerického ministra Rexa Tillersona sa očakáva, že mjanmarským generálom odovzdá ostré posolstvo kvôli kríze rohingských utečencov.
Migranti potrebujú čistú vodu, jedlo, hygienické potreby, strechu nad hlavou alebo tiež očkovanie proti možnému výskytu cholery.
Všetci mŕtvi sú bangladéšski pracovníci najatí na distribúciu potravín pre 500 moslimských Rohingov v pohraničných oblastiach.
Príchod migrantov v takom veľkom počte podľa humanitárnych pracovníkov OSN môže negatívne ovplyvniť dostupnosť potravín a inej pomoci v Bangladéši.
Násilie prepuklo v piatok v mjanmarskom Arakanskom štáte súčasne s koordinovanými útokmi moslimských povstalcov na policajné stanovište.
Bangladéšske dievča Sahan Khatanová je pravdepodobne prvou ženou, ktorú postihlo zriedkavé ochorenie, pri ktorom sa koža podobá kôre stromov.
Hostely a motely sa môžu skryť – najlacnejší hotel sveta prepísal všetky definície nízkonákladového ubytovania. Napriek tomu by ste tu spať nechceli...
Traja islamskí militanti zahynuli v prestrelke s políciou v bangladéšskom meste Narajangandž. Medzi zabitými je údajne jeden zo strojcov júlového útoku na reštauráciu v metropole Dháka.
Extrémisti, ktorí útočili v bangladéšskej metropole Dháka, kde zabili 20 rukojemníkov, pochádzali z dobrých rodín a viacerí študovali na elitných školách.
Pri útoku na reštauráciu v bangladéšskej metropole Dháka zahynulo 28 ľudí. Medzi obeťami je 20 civilistov, z ktorých väčšinu tvoria cudzinci.
Najmenej jedného mŕtveho a vyše stovky zranených si vyžiadal bombový útok v šiitskej mešite bangladéšskej metropoly Dháka. V mešite bolo asi 20-tisíc veriacich.
Teroristi z Islamského štátu (IS) oznámili, že stoja za pondelňajším zastrelením Taliana v bangladéšskom hlavnom meste Dháka.